גוגל קנתה את Velostrata הישראלית

יום ה', 10 במאי 2018
חברת ולוסטרטה (Velostrata), היא סטארט-אפ ישראלי בתחום מחשוב הענן, שנרכשה עתה  בידי גוגל בסכום שמוערך בכ-150 מיליון דולר.
בעבר ולוסטרטה גייסה 31.5 מיליון דולר ממשקיעים כאינטל קפיטל, NVP ו-83North.
במקביל נמסר כי החברה הבינלאומית  נייקי רכשה את הסטארט-אפ הישראלי Invertex בכ-10 מיליון דולר.
השאלה היא כתמיד - איך להבטיח שהחברה תמשיך לפעול ולהעסיק עובדים בישראל ולא "תייבש"  את כלכלתנו כפי שקורה  עם כשלי חברת טבע למשל.
 
 
הפלטפורמה של ולוסטרטה מאפשרת לארגונים וחברות ענק לפצל בזמן אמת את משאבי המחשוב שלהם, מה שחוסך צורך במרחב אחסון. בנוסף, מאפשרת המערכת להעביר אפליקציות ארגוניות בין הענן לאחסון מקומי בעת הצורך, לפי צרכים ארגוניים ואילוצים רגולטוריים - ולעשות זאת בצורה מהירה ומאובטחת.
 
את החברה הקים היזם ישראל בן שאול שמאחוריו כבר שני אקזיטים בתחומי מערכות האחסון והתקשורת הארגוניות; הוא כיהן כסמנכ"ל הטכנולוגיות וכמייסד משותף של אקטונה, חברה שפיתחה מערכת לשיתוף משאבי אחסון וניהול קבצים מאתרים שונים ונמכרה לסיסקו ב-2004 תמורת 100 מיליון דולר. לאחר מכן הקים את וואנובה, חברה שהוזילה וייעלה לארגונים את האופן בו הם מנהלים את מחשבי העובדים מרחוק באמצעות פתרון וירטואליזציה. היא נמכרה ל-VMware ב-80 מיליון דולר ב-2012.
 
בן שאול אמר ל"כלכליסט" בעבר שהוא אינו מתכוון למכור את החברה, "אנחנו לא מוצר משלים, אלא מערכת שלמה שמאפשרת ליצור 'כביש מהיר' בין שירותי ענן שונים ולהוביל את הענן ההיברידי", אמר.
 
 
 
אייל מנור, סגן נשיא להנדסה בגוגל קלאוד:  "ניתן יהיה להעביר עומסי עבודה מבוססי מכונות וירטואליות כגון בסיסי נתונים נתונים ענקיים אפליקציות עסקיות או תהליכים מהענן ואליו בקלות ובכמה קליקים בודדים". גוגל מקווה לשכנע לקוחות להעביר אליה את עסקיהם. החברה נאבקת בשביל לצבור לקוחות שעד כה מעדיפים את אמזון, מיקרוסופט או IBM בזכות ההיכרות המוקדמת שלהן עם דרישות לקוחות ארגוניים.