גוגל עובדת על משקפי מציאות רבודה

יום ב', 21 במאי 2018

עולם המציאות המדומה והרבודה/משולבת  (VR ו-AR) צפוי לקבל תנופה כפי שמדווחים כמה אתרים מקצועיים בחוץ לארץ.

נראה כי גוגל עובדת על פיתוח של משקפי מציאות רבודה שמזכירים מאוד את משקפי הגוגל גלאס שכיום משמשים בהצלחה חלקית בעיקר במגזר הארגוני.

בצעד הזה מצטרפת גוגל לאפל, מיקרוסופט, סמסונג ועוד  ומסייעת להגדיר להיכן יילך השוק בעתיד הקרוב. המשקפיים של גוגל יתבססו על ערכת שבבים ייעודית שפיתחה קוואלקום למשקפי AR. 

 

מדובר במוצר שיוכל לעבוד באופן עצמאי ולא ידרוש חיבור למחשב או לסמארטפון. גם אפל, שהצטרפה לתחום דרך ARkit של אייפון החלה לעבוד על משקפי מציאות רבודה משלה. אך על פי דיווח של אחד מבכירי האנליסטים שעוקבים אחרי החברה, ג'ין מונסטר מפייפר ג'פריי, השקה של המשקפיים שלה לא תתבצע לפני 2021 ולפי ההערכה במחיר התחלתי שיעמוד על כ-1,300 דולר.

 

משקפי הולולנס למציאות רבודהמשקפיים למציאות רבודה צילום: מיקרוסופט

 

לא ברור כמה יעלו משקפיה של גוגל. בשלב הנוכחי מדובר בפרויקט בנמצא בשלביו המוקדמים. עם זאת לגוגל יש יתרון בדמות ידע טכני מתקדם בתחום בזכות הגוגל גלאס שעליהם היא עובדת מזה כ-10 שנים.

כיום  רבים שטוענים כי יש עדיפות לתחום של מציאות רבודה שבו ניתן לייצר יישומים משולבי מציאות והדמיה גם לעולמות תוכן מקצועיים או צרכניים. למשל קל יותר לייצר יישומי ניווט או קניות מקוונים במציאות רבודה מאשר במציאות מדומה.

 

חברה נוספת הפעילה בתחום זה היא אוקולוס שמעלה הילוך בתחום התוכן והאפליקציות למשקפי מציאות מדומה.