הרכש הממשלתי עובר ל- SUSE

יום א', 2 בדצמבר 2018
 
מערכת ה- ERP של ממשלת ישראל, מרכב"ה, מסיימת בימים האחרונים את שדרוג מערכות ה- SAP ERP   שלה למערכות SAP HANA, ובמסגרת זו הוחלט על ביצוע הפרויקט על בסיס מערכות ההפעלה של SUSE. המדובר בפרויקט משמעותי בתחום בהיקף של כ- 2 מיליון דולר, הכולל התקנת שמונה שרתי HPE, במספר אתרים שונים ומערכות הפעלה של החברה הגרמנית.
 
בשבועות האחרונים הסתיימו תהליכי הטמעת הפרויקט, והמערכת כולה עברה לשלב המבצעי. מדובר בהטמעת SUSE הגדולה ביותר שהתבצעה עד היום בישראל ומטרתה לספק ביצועים מהירים ויציבים יותר עבור מערכות ה- ERP הממשלתיות.
 
אמיר פלד, מנהל הפיתוח העסקי SUSE ישראל: "המעבר לסביבת לינוקס הוא מחויב המציאות בשדרוג מהזן הזה. אבל כאשר ארגונים גדולים מעבירים את המערכות שלהם לסביבה הזו, הם לא יכולים להשקיע את עצמם עד צוואר בהתאמה של גרסת הלינוקס הפתוחה לצרכים שלהם. במקום הזה נכנסת SUSE, עם כלי התקנה, תחזוקה, עדכונים וניטור המאפשרים לעשות שימוש במערכת ההפעלה העוצמתית הזו, ללא התקורה הגבוהה הדרושה לתחזוקת מערכות מהזן הזה.
 
את מערכות ה- ERP הללו פיתחו בבסיס על גבי SUSE וההתאמה הייחודית הזו שווה לחברות כסף וזמן. אנחנו מגשרים בין העוצמה של הקוד הפתוח לבין ארגונים שצריכים בעיקר לעבוד בסביבה עסקית קשה ותחרותית, שאינה סבלנית לעיכובים בהתקנה, באגים או קריסות".
 
מרכב"ה מצטרפת לסדרה של ארגונים נוספים אשר העבירו באחרונה את המערכות הקריטיות שלהם לסביבת SUSE, בהם חברות צים, טמפו, נירלט, סוגת וגופים ממשלתיים שונים.