מחסור גדול בעובדים מקצועיים להי-טק

יום ד', 26 בפברואר 2020
דו"ח ההון האנושי של הרשות לחדשנות מציג תמונת מצב של מחסור 18.5 אלף עובדים בהייטק. 
 
כשני שליש מעובדי ההייטק ב-2018 היו יהודים חילונים. שליש מעובדי ההייטק הן נשים, אך 8% מתוכן מועסקות בתפקידי שיווק ואדמיניסטרציה, ושכרן לא מתקרב לזה של משרות פיתוח
 
דו"ח ההון האנושי של רשות החדשנות נערך יחד עם Start-Up Nation Central.
וזאת על רקע המצב המדאיג כאשר  הקפאת תקציב רשות החדשנות מהווה  פגיעה אנושה בענף
 
מצד אחד, מספר המועסקים בתעשיית ההייטק עלה משמעותית בשנת 2019 ל-321 אלף עובדים, המהווים 9.2% מכלל השכירים במשק - עלייה של 8% לעומת 2018.  מגמת הביקוש לעובדים רק עולה, ונכון ליולי 2019 נרשמו כ-18.5 אלף משרות טכנולוגיות פתוחות בתעשייה שאינן מאוישות.
 
לדברי אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, "עברנו את ה-9% כנתח מהאוכלוסייה. 325 אלף איש שעובדים בהייטק הוא נתון מאוד חשוב לפיריון במשק". ברשות יש פעילות רבה להעלאת כוח האדם בהייטק אך כמו דברים רבים, במשק אין תקציב לתוכניות חדשות. "הבעיה היא שאין תקציב עבור תוכניות חדשות החל מהשנה הקרובה. זכיינים שזכו לשלוש שנים יוכלו להמשיך בגיוסים אך אין פעילות חדשה. חוסר התקציב הוא מאוד בעייתי ויש לי הערכה שההייטק יחטוף כאן מכה אנושה", אמר אהרון.
 
אחת הנקודות הפחות חיוביות לדברי אהרון בדו"ח היא התזוזה הרבה של העובדים בין חברות ההייטק השונות. "רואים את חוסר היציבות בעיקר בחברות הישראליות ובחברות הסטארט-אפ, שם המצב הוא מאוד בעייתי. בחברות הרב-לאומיות קיימת הרבה יותר יציבות. חברות לא יציבות לא יקחו ג'וניורים שיעברו אחרי שנה למקום אחר. הבינלאומיות כן מסוגלות לקחת ג'וניורים כי הם נשארים במקום העבודה. בעיה נוספת שנגרמת כתוצאה מחוסר התקציב היא שקשה לפתח חברות עם טכנולוגיות מתקדמות כאשר המעברים כל כך תכופים".