תמיכה בפרויקטים משותפים ישראל-ארה"ב בתחומי האנרגיה הירוקה

יום ב', 30 במרץ 2020

 

קרן בירד אנרגיה (BIRD Energy), הכריזה על קול קורא לתמיכה במיזמים ישראלים-אמריקאיים בתחומי האנרגיה המתחדשת, התייעלות אנרגטית וטכנולוגיות בתחום הגז הטבעי.

הפרויקטים הזכאים להשתתף בתוכנית הם שיתופי פעולה במחקר ופיתוח בין חברה אמריקאית לחברה ישראלית, או שיתוף פעולה בין חברה באחת המדינות לאוניברסיטה או גוף מחקר אקדמי במדינה השנייה. לפרויקט חייב להיות פוטנציאל מסחרי משמעותי. את רשימת הפרויקטים שאושרו משנת 2009 ניתן למצוא ב- https://www.birdf.com/bird-energy-approved-projects/.

התחומים המרכזיים בהם תומכת קרן בירד אנרגיה, הינם: אנרגיה סולארית, אנרגיית רוח, טכנולוגיות רכב מתקדמות, דלקים חלופיים, טכנולגיות בתחום הגז הטבעי, רשת חשמל חכמה, אנרגיה במשק המים, ייצור מתקדם, וטכנולוגיות הקשורות לאנרגיה מתחדשת או ליעילות אנרגטית. בנוסף, השנה נוסף הנושא של בינה מלאכותית בניהול אנרגיה.

המענק לפרויקט במסגרת בירד אנרגיה הינו עד 50% מעלות המחקר והפיתוח של אותו פרויקט, ועד למקסימום של 1 מיליון דולר.

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן בירד אמר: "אנו גאים להכריז על הקול קורא ה-12 של תוכנית בירד אנרגיה. התוכנית מקדמת ומאפשרת שותפויות בין ארה"ב לישראל בפיתוח משותף של טכנולוגיות חדשניות בתחומי האנרגיה המתחדשת ופתרונות לייעול אנרגיה, התורמים לכלכלות ולמטרות הקיימות של שתי המדינות. מיום היווסדה, קרן בירד אנרגיה תמכה ב-49 פרויקטים עם השקעה ממשלתית כוללת של כ-38 מיליון דולר. זאת, בנוסף למימון של כ-49 מיליון דולר מהמגזר הפרטי באותם פרויקטים. חלק מן הפרויקטים הללו זכו להצלחה מסחרית והחלו במכירות".

תהליך הגשת המועמדות הינו אינטרנטי ודורש בחינה מקדימה של קרן בירד. הדד ליין להגשת תקציר מנהלים הינו ה-30 ביוני, 2020, והצעות מלאות ניתן להגיש עד ה-13 באוגוסט, 2020. ההחלטות על הפרויקטים הנבחרים יתקבלו בנובמבר 2020. לפרטים נוספים על תהליך ההגשה בקרו באתר- https://www.birdf.com/bird-energy-call-proposals/

קרן בירד אנרגיה הוקמה כחלק מהסכם בין משרד האנרגיה האמריקאי למשרד האנרגיה הישראלי במטרה לקדם ולתמוך במיזמים משותפים של מחקר ופיתוח בתחומי האנרגיה החלופית והתייעלות אנרגטית. קרן בירד מנהלת את תוכנית בירד אנרגיה, אשר מקדמת שיתופי פעולה בין חברות אמריקאיות וישראליות במגזרים טכנולוגיים שונים מאז 1977.