גיל שוויד - מצאנו בתקופה האחרונה מתקפות מתוחכמות וקשות להגנה

יום ה', 17 במאי 2018

--

כנס Bynet Expoשנערך זו השנה ה-15 ברציפות התקיים השנה בסימן 70 שנות חדשנות בישראל. לכנס הגיעו יותר מ-6,000 משתתפים מהארץ ואורחים מרחבי העולם. בכנס תקיים מפגש בין עולמות הטכנולוגיה לבין התעשייה והשווקים, ונרשמה בו נוכחות של בכירי התאגידים, גופי הממשל, צבא, הארגונים והרשויות השונות בארץ.

הכנס חולק השנה ל-9 מסלולי תוכן שונים: במליאה המרכזית דנו על הטרנדים וההתפתחויות העתידיות המרכזיות בעולם הטכנולוגיה, מסלולים נוספים התמקדו בנושאים: העתיד של ערים ומדינות, עתיד הבנקאות, עתיד שירותי הבריאות, עתיד הדיגיטל בצבא ומערכת הביטחון, עתיד החינוך, עתיד אבטחת הסייבר, עתיד ה-ITועתיד הדיגיטל וחווית הלקוח.

גיל שוויד מייסד ומנכל צ'ק פוינט התייחס בראיון שנערך עמו במליאה המרכזית לסיכוני הסייבר הגוברים ואמר: "אנחנו בהחלט רואים בתקופה האחרונה שהחזון הרע של מה שיכול לקרות בעקבות מתקפות סייבר - מתממש. יש זיהומים רבים ואיומים שמתחבאים בתוך המערכות הדיגיטליות והיקפם רק הולך וגדל. איום הסייבר הוא לא תאורטי יותר - הוא המציאות. מתקפות סייבר משביתות, ארגונים, בתי חולים, נמלים, מערכות עיתונים וערים. למשל העיר אטלנטה הושבתה לאחרונה למשך שבוע בשל מתקפת סייבר על כל השירותים העירוניים. זה קורה כל יום בכל מקום. מצאנו בתקופה האחרונה מתקפות מתוחכמות וקשות להגנה, שאם היו הגנות של דור 5, הן לא היו קורות. האימוץ של דור 5 צריך להיות מהיר יותר. עקב אכילס כיום הוא ההגנה על מכשירי המובייל".

בהתייחסו לאקזיטים הישראליים הגדולים שהיו בתקופה אחרונה אומר שוויד כי הוא אמביוולנטי: "יש בי חלק שמרגיש גאווה על ההצלחה הישראלית וחלק שמרגיש אכזבה, כי חלק מהחברות שנמכרו היו יכולות לגדול עוד כישראליות ולהפוך לחברות גדולות יותר".