אלביט השלימה רכישת פעילות ראיית הלילה מחברת האריס

יום א', 15 בספטמבר 2019

 

נשיא אלביט, בצלאל מכליס / צילום: אלביט מערכות, יח"צ
נשיא אלביט, בצלאל מכליס / צילום: אלביט מערכות, יח"צ
  
 

אלביט מערכות השלימה את רכישת פעילות ראיית הלילה של חברת Harris, בתמורה ל-350 מיליון דולר. אלביט הודיעה על הרכישה לפני כחצי שנה וכדי לממן אותה, היא גייסה בחודש אפריל 665 מיליון שקל בהנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים. זוהי רכישה משמעותית נוספת לאלביט לאחר שהשלימה בסוף 2018 את רכישת תעש מידי המדינה ב-1.9 מיליארד שקל, ועוד קודם לכן רכשה את Universal מארה"ב ב-120 מיליון דולר.

האריס ממוקמת בווירג'יניה, ארה"ב. היא מפתחת, מייצרת ומספקת טכנולוגיות בתחום לצבא ארה"ב ולצבאות אחרים, וכן לשוק ביטחון המולדת. ב-2018 הסתכמו מכירות החטיבה הנרכשת ב-150 מיליון דולר. הרכישה צפויה לחזק את מעמדה של אלביט בארה"ב, השוק המרכזי שלה, שהיווה ברבעון השני של השנה 27% מכלל המכירות.

העיתון "גלובס" מציין כי העסקה הגיעה על רקע מיזוג של חברת האריס עם חברה משלימה - L3, ודרישת הרשויות בארה"ב למכור את פעילות ראיית הלילה של אחת מהחברות כדי למנוע פגיעה בתחרות.

עם השלמת העסקה מסר בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות: "בשל המיצוב של Harris Night Vision בשוק והעוצמה הטכנולוגית שלה, רכישה זו הנה נדבך משמעותי באסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו, בדגש על ארה"ב. אנו מאמינים שרכישה זו תתרום לעובדים והלקוחות של אלביט מערכות ושל Harris Night Vision".

אלביט מערכות  היא בשליטת מיקי פדרמן, נסחרת בנאסד"ק ובבורסה של תל אביב ושווי השוק שלה הוא כ-7 מיליארד דולר, לאחר עלייה של כ-23% במחיר המניה בשנה החולפת. ההנפקה שביצעה החברה לצורך מימון העסקה בוצעה במחיר של 472 שקל למניה, בעוד שכיום מחיר המניה גבוה בכ-20%.

במחצית הראשונה של 2019 הסתכמו ההכנסות של אלביט בכ-2.1 מיליארד דולר, צמיחה של 21.9% - בעיקר בזכות איחוד תוצאות תעש. הרווח הנקי Non-GAAP הסתכם במחצית הראשונה בכ-130 מיליון דולר לעומת כ-116 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2018.