מוקד חדשנות לסטארט-אפים לטכנולוגיות חדשניות לאבטחה וביטחון.

יום ג', 20 באוגוסט 2019
משרד הביטחון הודיע ??על הקמת מוקד חדשנות לסטארט-אפים שמטרתו לקדם את הפיתוח והיישום של טכנולוגיות חדשניות הקשורות לאבטחה וביטחון.
 
היוזמה  שנחשפה על ידי הנהלת המחקר והפיתוח של משרד הביטחון וכלכלן ראשי, נועדה לחזק את היחסים בין שוק האזרחים והביטחון בישראל על ידי מתן אפשרות למשרד וצה"ל להתאים טכנולוגיות אזרחיות לצורכי הביטחון.
 
היוזמה תופעל על ידי iHLS ו-SOSA, שתי חברות עם מטה תל אביבי המפעילות פלטפורמות לפיתוח עסקי לסטארט-אפים לביטחון פנים.
 
בסבב הראשון של התוכנית יגויסו חברות סטארט-אפ נבחרות למשך שישה חודשים, כאשר כל מיזם יקבל מענק בשווי 200,000 שקל ותמיכה עסקית המוצעת על ידי שותפי מרכז החדשנות. התוכנית מכוונת למיזמים לשימוש כפול (אזרחי וביטחוני), ומאפשרת לסטארט-אפים להתרחב לשווקים נוספים שאינם ביטחוניים בעתיד.
 
"מרכז החדשנות החדש של אגף המחקר והפיתוח ומשרד הביטחון, יהיה הבית המקצועי והטכנולוגי לכל רעיון או חידוש לשימוש כפול בשוק האזרחי התחרותי" אומר  ד"ר דניאל גולד, ראש אגף המחקר והפיתוח. "צוות פיקוח מקצועי, לצד מענק כספי נדיב, יסייע לכל מיזם סטארט-אפ שיבחר".
 
פירות המיזם יועילו לגופי הביטחון השונים, לצד הצלחה כלכלית ועסקית אזרחית. מינהלת המחקר והפיתוח רואה במיזם הייחודי הזה אבן יסוד במימוש בהצלחה של אחריותה הלאומית 'להפוך חזון לביטחון'. "
 
משרד הביטחון יהיה מורשה לבדוק את הטכנולוגיות למטרותיו, אך לא יכנס לחברות נבחרות כבעל מניות או ידרוש זכויות קניין רוחני.
 
"טכנולוגיה אזרחית כיום מאפשרת לעשות דברים רבים שלעתים לא הצליחו בעבר, ומחייבים את ארגוני הביטחון לנקוט במדיניות חדשנות פתוחה כדי לא להישאר מאחור", אמר דודי רוקאך, שותף מנהל ב- HLS Tech Innovation Hub.