התמחות והשמה בתעשיית ההייטק

יום ד', 14 באוגוסט 2019
תכנית מסע-טק!
advanced_1
הרשות לחדשנות מוסרת על פתיחת הגשת הצעות להפעלת תכנית מסע-טק!

התכנית מציעה התמחות והכשרה של מתמחי תכנית מסע אצל מעסיקים בישראל, במסגרתה יגיעו לישראל צעירים/ות מרחבי העולם עד גיל 40, בעלי השכלה אקדמית בתחומי הטכנולוגיה או בעלי ניסיון מוכח בתחום, וישתתפו בתכנית של כשנה שתכלול התמחות והשמה בתעשיית ההייטק. 

לדברי דובר הרשות "התכנית, שפותחה על ידי פרוייקט מסע בשיתוף המועצה הלאומית לכלכלה ורשות החדשנות, היא עוד נדבך משמעותי במאמץ לצמצם את המחסור בכוח אדם מיומן בתעשיית ההייטק, ואנו גאים לקחת חלק בפיתוח ובועדת ההיגוי שלה".
 
חברת מסע, פרי יוזמה משותפת של ממשלת ישראל והסוכנות היהודית, מרכזת הפעלה של תכניות חינוכיות ארוכות טווח לצעירי העולם היהודי. במסגרת הפעילות הנוכחית של מסע מגיעים מדי שנה אלפי משתתפים מרחבי העולם ומשתתפים בתוכניות שונות ומגוונות הפועלות לחיזוק זהותם היהודית, פיתוחם המקצועי והאישי וחיזוק זיקתם לעם היהודי ולמדינת ישראל.
 
אלפים מהמשתתפים מגיעים לתכניות פיתוח קריירה, ובכלל זאת לתכניות התמחות והכשרה מקצועית. בהתאם להחלטת ממשלה מספר 2292 ,מיום 2017.1.15 ,בנושא תכנית לאומית להגדלת כוח אדם מיומן לתעשיית ההייטק בישראל, גובש מתווה לפרויקט מסע-טק (MasaTech ).
 
אורכה של התוכנית הוא של 12-10 חודשים. התוכנית תופעל על ידי גופים שיאושרו על ידי מסע , ואשר בנוסף לכך יהיו אחראים להשמה של המשתתפים בגופים וחברות הפועלים בישראל בתחום ההייטק, לפרק זמן של חמישה חודשים לכל הפחות. 
מועד אחרון להגשת הצעה 5.9.2019