מינוי בכיר

יום א', 3 ביוני 2018

 

פרופ' אורי שמיר מונה לנשיא תערוכת "קלינטק 2018"

 

פרופ' אורי שמיר מונה לנשיא תערוכת "קלינטק 2018" - התערוכה הבינלאומית לטכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת, מיחזור, בניה ירוקה ואיכות סביבה, שתתקיים זו השנה ה- 22 בתאריכים 26-27 ביוני בגני התערוכה תל אביב.

פרופסור שמיר סיים בהצטיינות לימודי הנדסה אזרחית (הידראוליקה) בטכניוןואת לימודי הדוקטורט עשה במסגרת המחלקה להנדסה אזרחית, מחלקת הידרודינמיקה ומשאבי מים ב- MIT.  

מאז שנת 1967 משמש כמרצה בכיר בפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון, ובמקביל לימד באוניברסיטאות בולטות בצפון אמריקה. משנת 2004 מכהן אורי שמיר כפרופסור אמריטוס בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון. תחום התמחותו של פרופ' שמיר הוא תכנון ותפעול של מערכות משאבי מים, תוך שימוש במתודולוגיות של מודלים, סימולציה ואופטימיזציה.

 

פרופ' שמיר מציין כאתגרים הדחופים ביותר לטיפול במשק המים הישראלי 2018 את מצוקת המים באגן הכינרת, ואת הצורך בהגברת התפוקה במתקני ההתפלה הנוכחים והקמה של מתקנים נוספים. "מכיוון שהקמת המתקנים אורכת זמן והם מתחרים על המקום בחוף עם תשתיות אחרות - יש לגשת לעניין הזה בדחיפות, אחרת אנחנו שוב נגיע למצב של מצוקת מים במדינת ישראל", הוא מתריע.

לגבי תערוכת "קלינטק 2018", אומר פרופ' שמיר: "בתערוכה יינתן דגש לתרומתן של הטכנולוגיות למודל של שימוש יעיל ורציונלי באנרגיות מתחדשות ובמים. ניתן יהיה לסייר בין המציגים התערוכה ולהתרשם מהטכנולוגיות שמסייעות לכך בכל המגזרים, מן הביתי ועד לחקלאות ולתעשייה. ישראל היא אוצר בלום של פיתוח ושימוש בטכנולוגיות, והן מנוצלות באופן המוצלח ביותר לשימוש מושכל, יעיל ורציונלי במשאבי הטבע שלנו".

בין התפקידים בהם כיהן פרופ' שמיר במהלך השנים: נשיא האיגוד הישראלי למשאבי מים, חבר האגודה הבינלאומית למדעי ההידרולוגיה, סגן נשיא ונשיא האיגוד הבינלאומי לגיאודזיה וגיאופיזיקה וחבר הוועד המנהל של המועצה הבינלאומית למדע. פרופ' שמיר כיהן כיועץ של רשויות מקומיות, עירוניות, אזוריות וארציות בתחום המים, וכן של חברות בינלאומיות. שימש כיועץ לחברת "מקורות" בשנים 1967-1992, ומאז 1992 משמש יועץ לרשות המים. כמו כן היה חבר בצוות הישראלי למשא ומתן עם המדינות השכנות בנושא המים. ב-2012 היה שותף להכנת תכנית האב למשק המים בישראל.

פרופ' אורי שמיר זכה בפרסים ואותות רבים במהלך הקריירה שלו, ופרסם ספרים ומאמרים בכתבי עת מדעיים מובילים.

יגאל מנוח התמנה לסמנכ"ל שיווק בשניידר אלקטריק ישראל

שניידר אלקטריק ישראל מודיעה על מינוי יגאל מנוח לסמנכ"ל השיווק בחברה. שניידר אלקטריק (Schneider Electric) הינה חברה גלובאלית בעלת נוכחות בלמעלה מ-100 מדינות המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות דיגיטליים מתקדמים לניהול אנרגיה, מערכות חשמל, תשתיות ואוטומציה של תהליכים תעשייתיים.

במסגרת תפקידו ינהל מנוח את גוף השיווק בסניף הישראלי של החברה, ואת מנהלי המוצרים בחטיבות ניהול האנרגיה והתעשייה.

מנוח יוביל את חשיפת מגוון הפתרונות של שניידר אלקטריק בשוק המקומי, ובדגש על פלטפורמת EcoStruxure, פלטפורמה דיגיטלית לניהול משאבי האנרגיה. בהקשר זה מנוח יהיה אמון על יישום מקומי של אסטרטגיית שניידר אלקטריק שבמרכזה פיתוח ושיווק פתרונות המשלבים אנרגיה, אוטומציה ותוכנה למגזרי החשמל, תעשייה, תשתיות, מבנים ומרכזי נתונים.

מנוח (36), יליד טורקיה, מילא בעשור האחרון שורה של תפקידי שיווק בכירים, ניהול מוצר ויחידות עסקיות בסניפי שניידר אלקטריק בישראל, צרפת וטורקיה. בתפקידו האחרון שימש במשך שנתיים כמנהל ערוצים ושותפים אסטרטגיים בשניידר אלקטריק ישראל.

מנוח הינו בוגר תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהאוניברסיטה הטכנולוגית של איסטנבול.