אפליקציה חדשה לחיפוש עבודה בתחום ההיי-טק

יום ב', 1 בינואר 2018

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

Workey– פלטפורמה טכנולוגית לחיפוש עבודה המבוססת בינה מלאכותית (AI) משיקה בישראל אפליקציה חדשה למציאת עבודה בתחום ההיי-טק. האפליקציה מפשטת את תהליך חיפוש העבודה וגיוס המועמדים, והופכת את ההליך לפשוט ונוח.

באפליקציה מוטמע שירות Chatbot השואל את המשתמש שורת שאלות הקשורות לעבודתו הנוכחית וכן שאלות בנוגע  להזדמנויות אותן הוא מחפש. בעזרת שאלות אלו ובאמצעות שימוש במודל ה-Machine Learning ממפה האפליקציה את נתיב הקריירה המומלץ למשתמש. במידה ויש התאמה בין מחפש העבודה (המשתמש) לבין המגייס נפתח חלון התכתבות מיוחד ואפשרות לתזמן ראיון.

הטכנולוגיה המתקדמת, המבוססת על בינה מלאכותית, מנתחת אלפי מסלולי קריירה ומסוגלת לספק המלצות מבוססות נתונים בנוגע לצעד הבא בקריירה של המשתמשים. באמצעות ניתוח Big Data ושימוש במודלים שלMachine Learning, הפלטפורמה מסייעת לאלו שעדיין לא מרגישים מוכנים לחפש עבודה באופן אקטיבי. בכך, היא חוזה עבורם את הצעד הבא בקריירה באופן אנונימי, חינמי וקל לשימוש כך שהם יוכלו לבחון את שוק העבודה ואת ההזדמנויות השונות ללא מחויבות או מאמץ. גישה זו היא נכס חשוב גם לחברות המגייסות, משום שהיא מרחיבה באופן משמעותי את מאגר המועמדים הפוטנציאליים. 

בן ראובני מנכ"ל ומייסד חברת Workey: "תפיסת עולם העבודה והדרך לחיפוש עבודה השתנתה. לדור הקודם לקח שנים רבות לחפש עבודה ולשנות מקצוע, לדור ה- Y לוקח בממוצע שנתיים ואילו דור ה- הפכפך הרבה יותר. ניתן לומר כי חיפוש עבודה הופך להיות מהיר יותר אך גם פסיבי הרבה יותר: אנשים לא בהכרח מחפשים עבודה חדשה, אך הם פתוחים וחשוב להם לקבל הצעות הנוגעות לצעד הבא בקריירה שלהם.

הם צריכים לעשות זאת בחכמה, בדיסקרטיות ולא באופן אגרסיבי מידי, שכן אז יסכנו את עבודתם הנוכחית. על כן, יצרנו ב-Workey את הפלטפורמה Workey for recruitment, פלטפורמה חכמה מבוססתAI  המציעה לעובד הזדמנויות מותאמות אישית בזמן אמת. הסטטיסטיקה מראה כי 85% מכוח העבודה פתוחים לשמוע על אופציה של תפקיד חדש. עם זאת, רק 12% מהם עושים זאת באופן פעיל."