כשלי הרשתות והספקים בשנת 2019

יום ב', 25 בנובמבר 2019
מאזן החברות והמוצרים שהגיעו לפתחנו בשנת 2019 המסתיימת רחוק מלהיות חיובי.
ריכוז ביקורות מעלה את התמונה הבאה:
 
הרשתות החברתיות הפכו במידה רבה לביתם של משמיצים ומתנכלים סדרתיים, ששולחים צבאות טרולים המאיימים לאנוס ולהרוג את אויביהם. תחום זה זה הפך לחממה של פורנו נקמה ותיאוריות קונספירציה. ורוצחי המונים השתמשו בטכנולוגיה של פלטפורמות חברתיות כדי לקדם את הטרור שלהם, וחסידיהם השתמשו ברשתות החברתיות כדי להפיץ כווירוסים את הקלטותיהם עוד יותר.
 
אבל הכשל הוא לא רק בפייסבוק, טוויטר ו- YouTube. הייתה ההנפקה המאכזבת של Uber, הכישלונות הארגוניים של WeWork, ועוד.
 
כשאנחנו מתכוננים לשנת 2020 ראוי מבט לאחור, ללא סדר מסויים, על השנה המטורפת שהייתה 2019.
 
בין היתר:
בלגן של Samsung Galaxy Fold
 
גלקסי מתקפל של סמסונג היה אחד הטלפונים הצפויים ביותר של השנה. זה מכשיר בגודל טאבלט שיכול להתקפל לשניים, גם כטלפון. זה נראה כמו העתיד. הסוקרים אהבו את הרעיון. 
 
אך ימים ספורים לפני השקתו החלו הסוקרים בטוויטר להביע חששות מהמסך שלה. חלקם הרסו את המכשיר בטעות תוך שהם מסירים את מה שלדעתם היה סרט מגן למשלוח.
 
למרות שההזמנות מראש של Galaxy Fold אזלו את היום הראשון, ההשקה של הטלפון נמשכה ...ונכשלה. זו הייתה טעות מזעזעת של חברה שכבר התמודדה עם ביקורת על סוללות מתפוצצות בטלפוני ה- Galaxy Note 7 שלה בשנת 2017.
 
סמסונג תיקנה בסופו של דבר את הבעיה, הוסיפה מכסה מגן לציר המתקפל ושינתה את אופן הצגת הסרט המגן על מסך הטלפון. אבל עד שהגאדג'ט חזר למכירה בספטמבר, הסוקרים התמקדו במה שלא בסדר בזה.
 
כשלי פייסבוק
שנתיים לאחר שנחשפה תקלה של פייסבוק, בה היא איפשרה דלף של פרטי הפרופיל של עד 87 מיליון אנשים לחברת הייעוץ הפוליטי הבריטי קיימברידג 'אנליטיקה, ועדת הסחר הפדרלית בארה"ב החליטה סוף סוף כיצד להעניש את הרשת החברתית כנדרש. התשובה הייתה קנס בסך 5 מיליארד דולר, והסכם שמנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, וחלק מסגני ממלכתו  חותמים על הצהרות שהבטיחו שהם מגינים על פרטיות המשתמשים.
 
יו"ר ה- FTC, ג'ו סימונס, הצהיר כי "למרות ההבטחות החוזרות ונשנות למיליארדי המשתמשים ברחבי העולם כי הם יכולים לשלוט על האופן בו המידע האישי שלהם משותף, פייסבוק זילזלה בבחירות הצרכנים". 
מעטים התרשמו מהתוצאה. היו שציינו שמדובר בירידה קלה במאזני פייסבוק, שהרוויחה אשתקד 22 מיליארד דולר.
 
עוד יוזמה של פייסבוק היתה הנפקת הליברה ככסף דיגיטלי. אך זו זכתה לקבלת פנים צוננת .
באופן טבעי הייתה ספקנות. בסופו של דבר זה היה גימיק של פייסבוק.
עד למועד הכניסה כבר נשרו רבע מבין 28 חברי המייסדים המקוריים (כולל PayPal, eBay, Stripe, Visa ו- Mastercard).
 
באשר לפייסבוק, צוקרברג זכה להתנגדות במהלך השימוע בקונגרס זמן קצר לאחר היציאה.
"כפי שבדקתי את הבעיות השונות של פייסבוק," אמרה נציגת קליפורניה, מקסין ווטרס, כדי לפתוח את אחד הדיונים בקונגרס בנושא הליברה, "הגעתי למסקנה שזה יהיה מועיל לכולם אם פייסבוק תתרכז בטיפול בליקויים הרבים הקיימים שלה ובכישלונות לפני שממשיכים הלאה בפרויקט הליברה. "
 
באג FaceTime של אפל
אפל אומרת שהרבה דברים מפרידים בין מוצריה לבין אלה של המתחרים. יש את העיצוב החלקלק, התוכנה הגמישה וההבטחה שהכל יעבוד יחד כמעט בצורה חלקה.
 
במהלך השנים האחרונות, אפל גם טענה כי מוצריה מכבדים יותר את פרטיותנו. החברה אף הציבה שלט חוצות במהלך המופע השנתי של CES בלאס וגאס בינואר ובו אמרה "מה שקורה באייפון שלך, נשאר באייפון שלך."
 
ואז, בסוף ינואר, המשתמשים גילו באג בתוכנת צ'אט הווידאו צ'אט של FaceTime של אפל, המאפשר לכם להפעיל מרחוק את המצלמה והמיקרופון של מישהו עם מעט אזהרה.
 
אפל כיבתה מייד את שירות FaceTime  שלה בזמן שהיא עבדה על תיקון.
 
כעבור שבועיים שחררה אפל תיקון, וחזרה על עצמה כי היא לוקחת את האבטחה של מוצריה "ברצינות יתרה".
 
השקת הסייברטרוק של טסלה התפוצצה
 
כשמנכ"ל טסלה, אלון מאסק, עלה לבמה, היה לו הכל מוכן. היה לו קהל מריע, מכונית חדשה מושכת עין להשוויץ והדגמה. כעבור שתי דקות וחצי התוכניות שלו התנפצו.
 
הכל התחיל בסייברטרוק, הרכב הכל-חשמלי החדש של טסלה. 
כדי לפנות לאנשים שקונים טנדרים ומשאיות שרואים מודעות כמו "פורד קשה", מוסק ושות' רקחו סדרה של ניסויים דרמטיים כדי להראות עד כמה הקייברטרוק הוא נוקשה יותר.
 
בתחילה, אחד הסגנים של מאסק הניף פטיש בדלת מכונית כמעט רגילה ו...והשאיר שקע. ואז, הוא הציג את דלת הפלדה של הסייברטרוק, והדלת לא הייתה חסרת פגמים.
 
ואז הגיע הזמן להשוויץ ב"זכוכית השריון", שלטענת מאסק היא" זכוכית מתכת שקופה ". צוותו החל בהטלת כדור על חלונית זכוכית רגילה מכמה מטרים באוויר. רגע לאחר מכן הופיעה רשת סדקים במקום בו מיסב הכדור פגע בזכוכית. מאסק, כביכול מבועת, פולט תירוץ. משום מה, הסגן חזר על תקיפתו בחלון הנוסע האחורי, ושבר גם אותו.
 
(המשך הכשלים יבוא)