מערכת לניהול רחפני משלוחים

יום ב', 23 באפריל 2018

 

פיתוח ישראלי: מערכת לניהול רחפני משלוחים שרצה על הענן של AWS

פלייטרקס Flytrex, שהוקמה בשנת 2013 על ידי היזמים יריב בש ועמית רגב, פיתחה מערכת המאפשרת להפעיל ולנהל צי של רחפנים המיועדים לביצוע משלוחים. המערכת כוללת רכיב תקשורת המותקן על גבי הרחפנים, המחבר אותו לרשת סלולרית, ומאפשר לקבל מידע בזמן אמת על מיקומו של הרחפן, מהירותו, גובה הטיסה ומדדים נוספים. בנוסף פיתחה החברה מערכת הפעלה ייעודית להטסה של הרחפנים, המאפשרת שליטה על צי הרחפנים וזיהוי שלהם, והכול ממסך בקרה אחד.

הרחפן שבו משתמשת פלייטרקס הינו מתוצרת חברת DJIהסינית, והוא נחשב מאסיבי ומונע על ידי שישה רוטורים. כול רחפן הינו בעל יכולת תעופה של 5 עד 10 קילומטרים, תלוי במספר תחנות השליטה והבקרה הנמצאות בדרך, במהירות של 54 קמ"ש ויכולת נשיאה של עד 3 קילוגרמים, שמהווים כ-90 אחוזים מכלל המשלוחים בעולם.

"שטח כמו תל אביב או מנהטן ניתן לכסות במלואו על ידי שתי תחנות עגינה בלבד שמשמשות כתחנות היציאה של הרחפנים", מציין יריב בש, מייסד-שותף בחברת פלייטרקס, שבנוסף לפעילותו בחברה הינו גם אחד המייסדים והמובילים של SpaceIL, מיזם שאפתני ויוצא דופן לשיגור והנחתה של החללית הישראלית הראשונה על הירח. הלקוח הפוטנציאלי של פלייטרקס לא יהיה הצרכן הביתי, אלא חברות לוגיסטיקה, חברות משלוחים, קמעונאים גדולים, וגופים גדולים דוגמתם.