אפל חשפה את iOS 13 בכנס המפתחים

יום ג', 4 ביוני 2019

אפל חשפה את iOS 13 - ומערכת הפעלה חדשה לאייפד שיפור ביצועים ומצב מוחשך. 

החברה חשפה בכנס המפתחים השנתי שלה שורת חידושים ל-iOS, מערכת ההפעלה של האייפון - בראשם מצב תצוגה מוחשך, שיפור רב בשמירת הפרטיות ויכולות חדשות לאפליקציות המובנות. בנוסף, הוצגו iPadOS, מערכת הפעלה ייעודית לטאבלט החברה, וחידושי תוכנה לאפל ווטש

במרכז אירוע המפתחים השנתי WWDC של אפל עמדו שיפורים משמעותיים בתחום התוכנה ומערכות ההפעלה לאייפון, לאייפד ולמוצרי אפל נוספים. האירוע נפתח בפרומו לסדרה החדשה מבית היוצר של רונלד די. מור, For All Mankind, שעוסקת ביקום חלופי בו ברית המועצות ניצחה את ארה"ב במרוץ לירח.  לדברי המנכ"ל קוק, הסדרה וסדרות מקור אחרות של אפל יעלו לשירות +TV בסתיו הקרוב.

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה לאייפון ולאייפד באה עם שיפור ביצועים  והיא יעילה מקודמותיה. לפי אפל, זיהוי הפנים מהיר ב-30%, זמן ההורדות יהיה קטן ב -50% וקובצי העדכון - ב-60%. שיפור הממשק המהותי ביותר הוא תוספת מצב החושך, שמאפשר להכהות את פריסת הצבעים של הממשק כדי להקל על העיניים בחושך. לא מדובר רק בשינוי הרקע, אלא גם בהתאמת העיצוב למוד החדש. אפליקציית המקלדת זוכה לשדרוג ויותר נוחה להפעלה.  באפל מיוזיק נוספה תצוגה מסונכרנת של מילות שירים.

בשידרוגי  iOS  אפליקציית התזכורות עוצבה מחדש מן היסוד, וכוללת יכולת זיהוי אוטומטי של מועד התזכורות, יצירת תזכורות מכוננות ועוד. גם אפליקציית המפות של אפל שופרה, וצפויה להיות מפורטת יותר. עד סוף השנה היא תושק בכל ארה"ב ובמדינות נוספות.  הגרסה החדשה קיבלה גם יכולת להעביר מתקשרים לא מזוהים ישירות לתא קולי כדי לחסום ספאם, ומצד לצריכת דאטה מופחתת.