בהודו מוקם פרויקט ההשקיה בטפטוף מהגדולים בעולם

יום א', 22 באפריל 2018

 

Jain Irrigation, ספקית גלובלית של פתרונות בתחומי החקלאות וההשקיה והמזון, מבצעת במדינת  קרנטקה שבהודו, פרויקט השקיה מודרנית בטפטוף מהגדולים בעולם. הפרויקט יכסה שטח של 123 אלף  דונם ויספק את צרכיהם של מעל 7300 חקלאים מקומיים, ב- 15 כפרים. ההיקף הכספי מוערך ב-75 מיליון דולר.

במסגרת הפרויקט יעשה שימוש במערכות שאיבה מתקדמות, ברשתות צנרת HDPE/PVCשל החברה ובמערכות מתקדמות של טפטוף בהשקיה, שפותחו, בין השאר, על ידי נען-דן ג'יין, הישראלית.

 לדברי זיו רונן, סמנכ"ל בחברת נען-דן ג'יין, הפעילות בקרנטקה כוללת הקמה  של התאגדויות מקומיות של חקלאים לשימוש במים, מחקרי שדה, תכנון, עיצוב, אספקה וביצוע בשטח ?עד לשלב מסירת המפתח?. ?הפרויקט כולל מערכת משוכללת לחלוקת המים, וכן הדרכה והנחיה של החקלאים באזור ותמיכה טכנית ואגרונומית בחמש השנים שלאחר השלמת המיזם הענק?.

לדברי רונן, במיזם משולבות כמה מהטכנולוגיות המתקדמות בעולם בתחומי החקלאות, ביניהן שימוש במערכות פיקוד ובקרה Jain-logicשידאגו לבקרת וניטור ההשקיה והדישון האוטומטית, כמו גם מערכת Jain IrriCareמבוססת הענן, אותה יוכלו החקלאים בשטח לתפעל באמצעות אפליקציית מובייל. ?מדובר בייעול משמעותי שלא רק יחסוך אלפי שעות אדם, אלא בעיקר יחסוך במים מאד  יקרים, ישפר את איכות  הקרקע המושקית ויעלה את רמת החיים של עשרות אלפי התושבים באזור?.

Jain Irrigation Systems Limited (JISL)היא חברה הודית רב לאומית, עם הכנסות של מעל מיליארד דולר בשנה, המפעילה מעל 30 מפעלי ייצור ברחבי העולם. החברה, על חברות הבת שלה ושותפיה העסקיים, מספקת פתרונות בתחום החקלאות, צנרת והשקיה, תשתיות מים, פתרונות אנרגיה חלופית ומתחדשת, שירותים פיננסיים, תעשיית עיבוד תוצרת חקלאית ועוד מגוון תחומים בתחומי החקלאות.

חברת נען דן ג'יין  הישראלית, החוגגת כיום 80 שנות ולזכותה פיתוחים גם בשטח ההשקיה בהמטרה ובמערפלים בישראל ובעולם, משמשת גם  כזרוע השיווק והפעילות הבינלאומית של קונצרןJain , ופועלת בלמעלה מ- 100 מדינות בעולם.  

הערת המערכת:  ישראל כבר ניסתה באמצעות יזמים להתקין מערכות ממוחשבות בטפטןף בשורת ארצות ואלה כשלו עקב רמת ידע והתמדה כושלת בעיקר מצד החקלאים המקומיים.