שרים בהודו - אנחנו הקדמנו בפיתוח אינטרנט ותקשורת

יום ו', 20 באפריל 2018

 

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

ההודים: אנחנו המצאנו טכנולוגיית המחשוב  והתקשורת

מסתבר כי ראש הממשלה נתניהו הוא לא היחיד המתרברב ומשבח את עצמו ואותנו בדבר "ישראל כסטארט-אפ ניישן". ולא רק בישראל מתבססים על ניסים ו"חידושים" מכתבי הקודש

.שר בכיר בהודו טוען עתה כי האינטרנט הומצא לפני אלפי שנים על ידי ההודים העתיקים.

ביפלאב Deb, שהוא השר הראשי של מדינת טריפורה הצפונית, עשה את הצהרתו  בפומבי בכנס ציבורי רחב.

הוא ציטט דוגמה מהמהדורה ההינדית עתיקה של כתבי הקודש כדי להוכיח את טענתו כי ההודים באותה תקופה ניצחו בקרבות בעזרת שליטה מרחוק והעברת מידע במקוון לאורך אלפי קילומטרים.

שירות ה- BBC מציין כי מר Deb, למעשה, מצטרף לרשימה ארוכה למדי של שרים הודים בממשלת BJPהלאומית ההינדית הנוכחית - כולל ראש הממשלה Narendra  מודי - אשר טוענים כי הישגים מדעיים או טכנולוגיים רבים הומצאו על ידי ההודים כבר לפני מאות שנים.

מר Debאמר כי הקרב של כוחות  Kurukshetra   ב-Mahabharata  הוכיח את קיומו  לא רק של האינטרנט, אלא גם חשף טכנולוגיית לוויין בהודו העתיקה.

לפני זמן מה מר מודי אמר בכינוס של רופאים וצוות רפואי בבית חולים במומבאי כי ניתוחים קוסמטיים היו קיימים כבר בהודו העתיקה.

לאחרונה, בחודש ספטמבר, שר החינוך, סאטיפאל סינג,  גרם להפתעה והרים כמה גבות כאשר הוא טען שהמטוס נזכר לראשונה באפוס הרמיאנה הינדי העתיק.

יש גם שרים הודים שכתבו ומקדמים היסטוריה מדעית כביכול  הכוללת  שיעורים מוזרים בספרי הלימוד ההודיים, על בסיס כתבי הקודש.

המבקרים אומרים כי מדובר במגמה מסוכנת:  האנטי-אינטלקטואליזם והנסיגה הפטריוטית לכאורה של ממשלת ה-BJPממשיכים להדהים ולעורר דאגה. "במקום לפתור את הבעיות של היום עסוקים בממשלה ברומנטיקה של העבר בדיונים בנושאים שאינם קיימים"