הודו דווקא מעלה מיסי יבוא על סמארטפונים .

יום א', 17 בדצמבר 2017

הודו במהלך הפוך מישראל. היא דווקא מעלה מיסי יבוא.

ממשלת הודו במהלך מעודד יצור מקומי.
העלתה את מס היבוא על טלפונים ניידים
המס על מוצרי אלקטרוניקה הועלה מ-10% ל-15% מתוך כוונה לחזק את היצור המקומי; ההערכות הן שאפל תיפגע בצורה החמורה ביותר, שכן היא מתבססת על יבוא להודו יותר מאשר על הרכבת מכשירים במדינה זו
 
עם זאת צוין כי קיימים זעזועי ביקוש בשוק הניידים כאשר שוויו של שוק הטלפונים הניידים ההודי עומד על 10 מיליארד דולר.
באחרונה, ראש הממשלה, נרנדרה מודי, השיק את תוכנית הדגל "תוצרת הודו" כדי להרחיב את בסיס התעשייה המקומית, ואחד התחומים הרושמים הצלחה הוא תחום האלקטרוניקה.
פנקאג' מוהינדרו, נשיא איגוד הסלולר של הודו, אמר כי העלאת המס תעודד את היצור המקומי, העומד כיום על כ-500 מיליון מכשירים מידי שנה – יותר מפי שניים ממה שיוצר במדינה לפני שלוש שנים.
 
שמונה מתוך כל 10 מכשירים שנמכרו בהודו ב-2017 יוצרו במדינה, כך על פי נתוני חברת Counterpoint Research.
 
נמסר כי חברת סמסונג מרכיבה בהודו את רוב המכשירים מתוצרתה שאותם היא מוכרת בשוק במדינה. אפל, לעומת זאת, מרכיבה כיום את מכשירי ה-SE שלה בהודו ומייבאת את השאר למדינה. החברה ניסתה לקבל שורה של תמריצים כדי להרחיב את פעילותה בהודו אולם גורמים רשמיים בממשלה אמרו שלא סביר שהחברה תזכה לתנאים מועדפים.
 

טארון פת'אק, מנהל שותף ב-Counterpoint Research אמר כי "ההודעה תשפיע בצורה המשמעותית ביותר על אפל כי השוק שלה בהודו מתבסס ב-88% על יבוא המכשירים. או שהדבר יוביל לעלייה במחירי האייפון או שאפל תיאלץ להרחיב את פעילות הרכבת המכשירים שלה בהודו".