משבר פיטורי עובדים באינדיגו

יום ד', 10 ביוני 2020
 
נראה כי המשבר הכללי בענף הדפוס פוגע קשות גם בחברה  המובילה בענף - אינדיגו. המומחית בבנית מכונות דפוס מהירות איכותיות וקטנות.
 
בהקשר לכך נודע כי חברת HP indigo מוציאה מאות עובדים בישראל לחופשה כפויה.
הדרישה לפיטורים מעוררת התנגדות של מנכ"ל  אינדיגו אלון בר-שני שהודיע כי יעזוב אחרי 25 שנה. יחליף אותו בתפקיד חיים לויט, שניהל את חטיבת GTM של אינדיגו בארה”ב.
 
חברת HP העולמית, שרכשה את אינדיגו בשנת 2000 והפכה אותה לחטיבה שלה, מבקשת לפטר מאות עובדים בישראל. התפטרותו של בר-שני, שהתנגד לפיטורים המוניים, צפויה להסיר את המחסום העיקרי שעמד בפני החברה-האם. בקרב העובדים במפעלי החברה ברחובות ובקריית-גת, עלו חששות גדולים מפני גל הפיטורים הצפוי.
מי שיכנס לתפקיד מנכ”ל אינדיגו הוא כאמור חיים לויט, שישוב כעת לישראל. לויט החל את דרכו בחברה לפני 20 שנה, והרקע שלו איננו בפיתוח אלא בניהול, כך שההערכות הן ש-HP תניע את תכניותיה להתייעלות בארץ כבר בשבועות הקרובים.
 
במשך יותר משנתיים, הדף בר-שני 2 נסיונות של HP העולמית לצמצם את מספר העובדים באינדיגו. הלחץ גבר באוקטובר האחרון עם מינויו של אנריקו לורס לנשיא ומנכ"ל HP. לורס הכריז על תוכנית ארגון מחדש והתייעלות שתתחיל ב-2020 ותסתיים ב-2022, במהלכה יצומצם כוח האדם שלה  עד 16% מתוך 55 אלף עובדיה בעולם. אינדיגו מעסיקה כ-2,800 עובדים בישראל, ועוד כ-1,000 ברחבי העולם. HP העריכה את הוצאות המהלך בכמיליארד דולר, אולם דיווחה שלהערכתה הוא יביא לחיסכון של מיליארד דולר בהוצאות עד 2022.
 
בעשור האחרון פוצלה HP לכמה חברות בת, ו-HP אינדיגו הפכה לחטיבה של HP Inc שהתמקדה בשוק המחשבים האישיים והמדפסות.
 
עיקר הפעילות של החברה בישראל הוא במרכז הפיתוח של HP אינדיגו. הפיתוח והייצור מתבצעים במפעל בקרית גת, ומטה החברה שוכן בפארק המדע ברחובות. כאמור, בישראל היא מעסיקה כ-2,800 עובדים ועוד כ-1,000 עובדים ברחבי העולם.