לוקהיד מרטין ו-MIT מקימות קרן לעידוד יזמות טכנולוגית

יום א', 14 באפריל 2019

לוקהיד מרטין ו-MISTI, מרכז היזמויות הטכנולוגיות הבינלאומיות של המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), מודיעות על הקמתה של קרן לעידוד שיתופי פעולה מדעיים משותפים (Seed fund) במטרה לקדם פרויקטים בשלבים ראשוניים של יוזמות טכנולוגיות ומדעיות ישראליות בין MIT  לבין אוניברסיטאות ומכוני מחקר ציבוריים וסטארטאפים בישראל. 

הקרן המשותפת של MIT ולוקהיד מרטין תמומן על ידי לוקהיד מרטין לפעילויות בישראל ובגרמניה בסכום (דל) של כחצי מיליון שקלים (150 אלף דולר) וכוללת בין שניים לארבעה פרויקטים בישראל ומספר דומה בגרמניה. MIT  תנהל את הקרן כחלק ממרכז היזמויות הטכנולוגיות הבינלאומיות של האוניברסיטה במרכז ללימודים בינלאומיים. הקרן תממן נסיעות, פגישות, עלויות עבודה וביקורים באוניברסיטאות בישראל ובארה"ב וכן במרכזי חברת לוקהיד מרטין.

בשנת הפעילות הראשונה של הקרן, היא תתמקד בהצעות לזיהוי ופיתוח יוזמות טכנולוגיות מתקדמות שיעמדו בקנה אחד עם סדר העדיפויות הקיים בפיתוח ובייצור פורטפוליו המוצרים הנרחב של לוקהיד מרטין: בקרת תהליכי ייצור, מידול של חומרים ותהליכים, חומרים חדשניים לסביבות קיצוניות ואוטומציה של מפעלי העתיד.

שיתוף הפעולה יאפשר לחבר פרויקטים מדעיים וטכנולוגיים בשלבים ראשוניים סביב תחומי העניין של לוקהיד מרטין ולהתממשק עם אוניברסיטאות מובילות תחת מטריה אחת. כך, מתקיימת האפשרות למחקרי המשך ממומנים בחוזים נפרדים בהתאם לתוצאות וכן לאפשר לאוניברסיטאות בישראל לקדם הזדמנויות בפרויקטים משותפים כמו גם להתחבר למפעלים, לאנשים ולמרכזי הפעילות של לוקהיד מרטין בארה"ב ובישראל.