תערוכת CES 2020

יום ב', 23 בדצמבר 2019
 
ההנהלה מציינת כי תערוכת CES 2020,  מייצגת את כל עולמות הטכנולוגיה היום ובעתיד – מבינה מלאכותית ועד 5G, טכנולוגיות רכב, מציאות מדומה ורבודה, רובוטיקה ותחומים רבים נוספים. השנה צפויים לקחת בה חלק למעלה מ-170,000 מבקרים, 4,500 מציגים ומעל ל-1,100 מובילי דעה. בעברה הייתה התערוכה תצוגת טכנולוגיה מסורתית ועם השנים התפתחה לאירוע גלובלי אשר מיועד לכלל התעשיות.
61% מהמותגים הכלולים ברשימת Fortune Global Brands ישתתפו ב-CES 2020, מה שמחזק את העובדה כי כל חברה כיום היא חברת טכנולוגיה. CES 2020 תתקיים בין התאריכים 7-10 בינואר בלאס וגאס, נבדה.
רחבות CES ייעודיות ידגישו את השפעות הטכנולוגיה על ענפים מסוימים, כולל תחום התיירות, וכן תצוגות מורחבות המתמקדות בבריאות דיגיטלית, טכנולוגיות ספורט, ערים חכמות וקיימות.
בין החברות הישראליות המשתתפות:
מכון היצוא: 
22 סטארטאפים וחברות טכנולוגיה ישראליות יציגו בביתן הישראלי בתערוכת CES בהובלת מכון היצוא ומינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה. הביתן הישראלי מציג בתערוכה הבינלאומית כחלק ממתחם החדשנות והסטראטאפים זו השנה השישית, ובמהלך כל השנים היווה פלטפורמה בינלאומית לעשרות חברות ישראליות. 
השנה, הנבחרת הישראלית תהיה הגדולה ביותר בתולדות הביתן הישראלי ותכלול 22 חברות ישראליות, המציגות פיתוחים פורצי דרך בתחומי סייבר, בידור, ספורט, רכב, גאדג'טים ועוד. החברות המשתתפות נבחרו על פי קריטריונים שונים, ביניהם מוכנות ליצוא, רלוונטיות לתערוכה ולקהלי היעד, עמידה בקריטריונים של CES ושל אזור החדשנות בו הביתן מציג ועוד. מטרת הפעילות הינה לייצר לחברות הישראליות קשרים עסקיים עם השחקנים הגלובליים. 
מובילאיי
מובילאיי, חברת בת של אינטל, היא חברה עולמית המובילה בפיתוח ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה, ניתוח נתונים, לוקליזציה ומיפוי עבור מערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS) ונהיגה אוטונומית. ייחודה של הטכנולוגיה טמון בשילוב הדוק של תוכנה וחומרה. 
אורקם
חברת אורקם הוקמה בשנת 2010 על ידי פרופסור אמנון שעשוע ומר זיו אבירם, מייסדים ומנכ"לים משותפים בחברה. אורקם מתמקדת בפיתוח טכנולוגיות לבישות מבוססות ראייה ובינה מלאכותית המיועדות לאנשים עם לקויות ראיה ועיוורון. מוצר הדגל של החברה – OrCam MyEye 2 – הינו מכשיר לביש עם מצלמה קדמית, הנצמד לכל מסגרת משקפיים ומסייע ללקויי ראייה ולעיוורים בקריאת טקסטים, בזיהוי פנים, שטרות, צבעים, ברקודים ועוד. 
Arrive
פלטפורמה המחברת בין נהגים ובין חניונים באלפי חניונים בארה?ב. החברה מבוססת בשיקגו ולפני שנה וחצי רכשה את קודיפארק הישראלית של היזמים תומר בינמוביץ' ותבור אילן. לאחרונה הכריזה החברה על פתיחה של מרכז מחקר ופיתוח בישראל וצפויה לגייס עשרות עובדים. החברה מייצרת פתרונות וטכנולוגיות חנייה חדשניים בתחום ה-connected vehicle בארה"ב ובעתיד בעולם הרכבים האוטונומיים. 
Takaro Tech
חברת Takaro Tech צומחת בחממת הסטארט-אפים המובילה "דה טיים" הנתמכת על ידי המדען הראשי, מציגה את הקונסולה המהפכנית QNI. QNI היא קונסולת משחק חדשנית וראשונה מסוגה בעולם, הבנויה ממשטח של אריחים מודולריים ואינטראקטיביים הנפרשים על הרצפה, ומופעלת באמצעות אפליקציית הנייד. 
 
חברות ישראליות נוספות שיציגו בתערוכה: Innoviz, AdaSky, DataGen, IronSource, WaterGen, Anagog ועוד רבות.