הנהלת אינטל העולמית במחווה לישראל

יום ב', 8 באוקטובר 2018
הנהלת חברת אינטל המורחבת בראשות המנכ"ל הזמני בוב סוואן ועוד עשרות מנהלים בכירים בחברה הציגו בביקור בישראל את תוכניות החברה.  מטרת הביקור: היכרות עם החדשנות הישראלית. הם צפויים לחשוף לעולם את המעבד החדש שלהם שפותח בחיפה.
 
ללים את כל שדרת הניהול של החברה. מטרת הביקור, שאורגן על ידי פרופ' אמנון שעשוע, היא הכרות עם החדשנות הישראלית ופעילות החברה בישראל.
 
 
במהלך ביקורה של המשלחת בישראל היא נפגשה עם עובדי חברת מובילאיי שאותה רכשה החברה בכ-15 מיליארד דולר ב-2017 וכן עם עובדי החברה בקרית גת. למפעל בקרית גת אף הוענק אות הצטיינות כמפעל המוביל של אינטל. עוד הוכרז מרכז מחקר משותף לאינטל ולטכניון בתחום ה-AI . המרכז שאותו תמממן אינטל יהיה הראשון מסוגו של החברה.
 
במהלך הביקור צפויה נחשף הדור ה-9 של המעבדים שפותחו בחיפה.
 
נמסר כי נכון לסוף 2017, עמד היצוא של החברה על 3.6 מיליארד דולר, בהשוואה ל-3.3 מיליארד דולר ב-2016. בסיום שנת 2017 העסיקה אינטל ישראל כ-11 אלף עובדים ועוד כ-1,000 עובדי מובילאיי. על פי נתוני החברה היא ייצאה מישראל בכ-50 מיליארד דולר מאז תחילת פעילותה בישראל. בנוסף, החברה היא המשקיעה הרב-לאומית הגדולה ביותר בישראל, עם השקעות ורכישות בהיקף של 35 מיליארד דולר. בעשור האחרון אינטל קנתה סחורות ושירותים מספקים ישראלים מקומיים בהיקף של 10 מיליארד דולר.
 
במאי 2018 פורסם שהחברה תקבל מענק של כמיליארד שקל עבור הרחבת המפעל שלה בקריית גת.