האינטרפול ומעבדת קספרסקי בהסכם הבנות

יום ב', 23 באוקטובר 2017

מאת משה שלו  עורך ראשי SoftNews

 

חברת קספרסקי, המתמחה באבטחת מידע, נחשדת כבר תקופה ארוכה כזרוע מסייעת  פסיבית  לשלטונות ברוסיה מאחר שרוב מניותה נמצאות בידי גורמים בארץ זו.

עתה בא תיקון  ומתן הכשר.

מהחברה נמסר כי כחלק מחיזוק מחויבותה לשיתוף פעולה גלובלי במלחמה כנגד פשיעת סייבר, חתמה מעבדת קספרסקי על הסכם לשיתוף מודיעין איומים עם האינטרפול. המסגרת המשפטית נועדה להמשיך לפתח ולייעל את שיתוף פעולה בין מעבדת קספרסקי לבין האינטרפול, באמצעות שיתוף נתונים לגבי הפעילות העדכנית ביותר של עברייני סייבר, בכל מקום בו הם נמצאים. 

לאור העובדה שמטבעם איומי סייבר הם לעיתים קרובות חוצי גבולות או חסרי גבולות, מומחי החברה משתפים פעולה על בסיס קבוע עם האינטרפול, ומשתפים מידע עם גופי אכיפת חוק במדינות השונות של הארגון לגבי חשיפות חמות של איומי סייבר.

מעבדת קספרסקי השתתפה במבצע פורץ דרך, בהובלת האינטרפול, אשר הביא לחשיפה של כמעט 9,000 שרתי פיקוד ושליטה של בוטנטים ומאות אתרים פרוצים, כולל אתרים ממשלתיים, באזור דרום מזרח אסיה.  מעבדת קספרסקי סייעה בעבר במסגרת מבצע גלובלי שתואם על ידי ה- Global Complex for Innovation של האינטרפול בסינגפור, כדי לשבש את הבוטנט העברייני Simda – רשת של יותר מ- 770,000 מחשבים נגועים ברחבי העולם.

 

שיתוף הפעולה עם האינטרפול סייע למומחי מעבדת קספרסקי לבחון ולשפר כלי חינמי בקוד פתוח המאפשר מחקר מהיר ופשוט יותר של איומי סייבר. לא רק שהוא מאפשר לחוקרים לחסוך בזמני נסיעה, הוא גם מסייע לגופי אכיפת החוק לזהות במהירות ממצאים חשובים לאחר מתקפת סייבר.

 

ההסכם החדש, אשר מחזק את היחסים הקיימים בין שני הארגונים, מייצר בסיס רשמי להחלפת נתונים אשר יתמוך באינטרפול בסוג כזה של חקירות. המטרה של מעבדת קספרסקי היא לשתף במידע ממחקר איומי הסייבר שלה על מנת לתמוך לפורנזיקה דיגיטלית מלאה שתביא לעצירת המתקפות של עברייני סייבר.

"ההסכם החדש של האינטרפול עם מעבדת קספרסקי הוא צעד נוסף במאמצים שלנו להבטיח אכיפת חוק ברחבי העולם. הוא מספק לאינטרפול את המידע שהם זקוקים לו כדי להילחם באיומי הסייבר", אמר נבורו נקטני, מנהל Global Complex for Innovation באינטרפול. "ראינו כיצד שיתוף פעולה עם המגזר הפרטי הוא חיוני להתמודדות יעילה עם התופעה הגלובלית אשר ממשיכה לצמוח מבחינת היקף ומורכבות", הוסיף נקטני.