גידול ניכר באינטרנט של הדברים

יום א', 12 באוגוסט 2018

 

ממקררים עד פעמוני דלתות כניסה, מיליוני מכשירים מקושרים חדשים נכנסים לשוק מדי יום. לפי IDC, ההוצאה העולמית של אינטרנט של דברים (IoT) תהיה השנה 772 מיליארד דולר, וצפויה לעבור טריליון דולר בשנת 2020, עם תחזית לקצב גידול שנתי מצטבר של יותר מ- 14% במהלך השנים הבאות. עם ההאצה בפיתוח פתרונות IoT, ארגונים משקיעים באופן פעיל בטכנולוגיה וכלים שיכולים לפתח, לפרוס ולנהל מוצרי ושירותי IoTאלה.

כדי להבין טוב יותר את הטכנולוגיה הנמצאת בשימוש כאשר מדובר בפיתוח פתרונות IoT, הזמינה רד האט (Red Hat) – ספקית של פתרונות קוד פתוח, סקר שבוצע ע"י חברת RTInsights  בקרב 253 מקבלי החלטות ITבארגונים גדולים וגדולים מאוד. תנאי להשתתפות בסקר היה פיתוח בפועל של פתרונות IoTאו כוונה לפיתוחם ב- 8-12 החודשים הבאים.

התשובות כללו:

  • החשיבות של פיתוח פתרונות שביסודם הינם אמינים וסקלאביליים (51%).
  • החשיבות של תקנים לטיפול בנתונים, תאימות יישומים ועמידותם לאורך זמן (48%).
  • המספר הגדול של מכשירי קצה וחיישנים (45%).
  • החשיבות של טיפול באבטחת נתונים ויישומים (41%).

ברד האט אומרים כי ע"י קביעת השוני בין שני סוגי תהליכי הפיתוח, ניתן לקבוע טוב יותר מה נדרש כדי להצליח בפיתוח פתרונות IoT. אין זה מפתיע שפתרונות אמינים וסקלאביליים עמדו בראש הרשימה, בהתחשב בכך שפתרונות IoTמייצרים וצורכים כמויות גדולות של נתונים.

לפי תוצאות הסקר, כלי קוד פתוח הם השיטה המועדפת גם עבור פיתוח פתרונות IoT.

בין הארגונים שמפתחים עתה פתרונות IoT, 39% מהמשיבים מעדיפים כלי קוד פתוח על אפשרויות קנייניות. עם זאת, כאשר ארגונים המגדירים עצמם כמובילי IoT  נשאלו שאלה זאת, המספר היה גבוה יותר, עם 43% מהמשיבים שמסתמכים על קוד פתוח עבור פיתוח פתרונות  IoT.

כאשר שוקלים את הדרישות העיקריות עבור פיתוח פתרונות IoT, לא מפתיע שנושא התמיכה סביב פתרונות קוד פתוח עולה. ארגונים המפתחים פתרונות IoT  חייבים להיות מוכנים לטפל בדרישות התרחבות, אמינות, מורכבות, וכמויות גדולות – כולם מאפיינים שקוד פתוח מספק.

לקריאת הממצאים המלאים של הסקר