הפיתוח הישראלי שמתריע על נזילות ונזקי מים

יום ה', 14 בפברואר 2019
הפתרון לנזילת הכסף – הפיתוח הישראלי שמתריע על נזילות ונזקי מים
 
יריד החדשנות האורבנית של ועידת השלטון המקומי- MUNI-EXPO מציג פיתוח ישראלי חכם אשר מאפשר שליטה ובקרה על הוצאות מים. חברות כמו "גוגל" ו"פייסבוק" מדווחות על חסכון של מאות אלפי דולרים בשנה, ובהתחשב בעליית מחירי המים בישראל - הוא עשוי לחסוך הרבה גם לבעלי עסקים בארץ. 
 
לדברי החברה שטרם אומתו על ידי גורם אוביקטיבי, הפיתוח הישראלי של חברת WINT, אשר יוצג ביריד החדשנות האורבנית שבסוף החודש, לצד מאות טכנולוגיות וספקים בתחומים מוניציפאליים, מציע פתרון חכם ופשוט למניעת נזילות ונזקי מים, המבוסס על טכנולוגיית machine learning. כשמדובר בנזילות מים לא מדובר רק על נזק סביבתי כבד אלא גם על נזק כלכלי שעשוי להגיע למיליונים בשנה. מבנים רבים ניזוקים כתוצאה מנזילות וצריכה לא מבוקרת, אלה עשויים להוביל משרדים וחברות גדולות לשלם על כך ביוקר. הפתרון לכל אלה הוא מכשיר קטן וחכם שמפותח בישראל.
מדובר ביחידה הנקראת Flowless   אשר מתיישבת על צינור המים בכניסה למבנה ולומדת את צריכת המים של המשתמש. היחידה מייצרת מידע ומשגרת אותו בזמן אמת למחשבי החברה בענן, שם הוא מנותח בעזרת בינה מלאכותית.
 
המערכת מאתרת שימוש חריג ונזילות ושולחת התראות ללקוח. במקרה של נזילות מזיקות המערכת מבצעת סגירה מידית של אספקת המים ובכך מונעת נזקי מים. ניתוחי עומק של הצריכה מאפשרים בקרה על צריכת המים וניתוח נתוני הצריכה. המכשיר אשר פותח ויוצר בישראל, נמכר כבר לחברות רבות ברחבי העולם – ביניהן Google, Facebook, HP, חוסך מאות אלפי דולרים בשנה ומאפשר לחברות לבצע בקרה על צריכת המים, למנוע שימוש יתר וכמובן למנוע נזקי מים באמצעות סגירת ברזים מרחוק. 
 
Atlantis Casino Resort – מלון אירועים גדול בארה"ב, מדווח על חסכון של כ-30% מצריכת המים. בדומה לכך חברת HP וחברות נוספות מדווחות על ירידה של כ- 25% בצריכת המים השנתית. המכשיר מנתח בצורה חכמה את כל נתוני צריכת המים וזרימתם כך שגם מערכות השקיה, מגדלי קירור ומערכות תעשייתיות יכולים לעשות בו שימוש. בסוף החודש (או על פי דרישה), הנתונים נאספים ומופקים דו"חות אודות שימושים, צריכה, נזילות והתראות - כך שבעל העסק יוכל להפיק מידע רלוונטי ולחסוך המון כסף.
 
ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO תתקיים ב-27-28 בפברואר 2019, ב-EXPO-TLV, גני התערוכה בתל אביב.
 
זו הפעם השלישית, שמרכז השלטון המקומי מקיים את אירוע הענק, המהווה פלטפורמה מרכזית לקידום נושא הערים החכמות בישראל וכולל תערוכת חדשנות מהגדולות במזרח התיכון עם כ-170 מציגים בכל תחומי ניהול הערים: תשתיות, תברואה, אנרגיה ירוקה, חינוך, ספורט, תרבות, רישוי עסקים, תכנון ערים, פתרונות IT, חממות טכנולוגיות, חברות סטארט-אפ ועוד.
 
עוד במסגרת הוועידה, יתקיימו שורה של כנסים מקצועיים בהשתתפות מאות דוברים בכירים ומובילי דעה, וכן יתקיים כנס בינלאומי בהשתתפות מאות בכירים מערים בכל רחבי העולם.
 
הכנס הבינ"ל, שיתמקד השנה בנושאי הבטחון העירוני והתמודדות עם מתקפות טרור, יתקיים בשיתוף ועדת האו"ם למיגור טרור- CTED, שבפעם הראשונה תקיים כנס רשמי מטעמה בישראל.