מטבע וירטואלי שפעילותו תנוהל מישראל

יום א', 28 במאי 2017
 
עוד מתחרה לביטקוין.
חברת קיק (Kik), מפעילת אפליקציית המסרים המידיים, חושפת מטבע וירטואלי חדש שפותח בישראל. המטבע נקרא Kin והוא ישמש בפלטפורמת סחר מבוזרת לשירותים דיגיטליים, סחורות פיזיות ויישומים וירטואליים. הוא יוטמע באפליקציית קיק כמטבע היחיד בו ניתן לסחור ביישום. 
 
"כלכליסט" מוסר כי קיק החלה לפעול בישראל לאחר שרכשה את הסטארט-אפ ראונדס והקימה על בסיסו מרכז פיתוח בארץ, המעסיק 35 עובדים. קיק ישראל, אותה מוביל דני פישל, תנהל את כל תחום המטבע הווירטואלי בחברה ותגייס עובדים נוספים לשם כך.
 
לקיק יש כיום כ-300 מיליון משתמשים פעילים. לראיית הנהלת החברה, שילוב של כלי תשלום מתקדמים באפליקציה יקסום למשתמשים צעירים ויהווה בסיס טוב לחיבור בין קהילות, עסקים וכלכלות. ?Kik מאמינה שקבוצה של שותפים יכולה לבנות ביחד פלטפורמה פתוחה ומבוזרת של שירותים דיגיטליים, שתיתן עדיפות לחוויות משתמש ואפשרות בחירה?, אמר טד ליוינגסטון, יזם ומנכ?ל Kik. ?כחברה מובילה בתחום הצ'ט, אנחנו מתכננים להוביל את השינוי הדרוש בכדי לייצר מודל הוגן וצודק לשירותים דיגיטליים ולבנות אלטרנטיבה ראויה למסחר במידע, שירותים, מוצרים ותקשורת?.
 
?אנחנו גאים שניתנה לנו ההזדמנות לקחת חלק משמעותי בהובלה של פרויקט זה,? אמר פישל. ?ישראל מובילה בתחום הקריפטו והחדשנות כבר שנים רבות והשקת Kin תאפשר לנו לקחת כמה צעדים נוספים קדימה. אנשי צוות הפיתוח והמוצר בישראל מקצועיים ועשירים בניסיון, וביחד עם הצוות הקנדי נוביל את התחום לגבהים חדשים. מבחינת הפוטנציאל וקנה המידה עליו אנחנו מדברים, ההטמעה של ארנק Kin למשתמשי אפליקציית קיק לבדה צפויה להפוך את Kin לאחד הארנקים הדיגיטליים הגדולים בעולם?.
על זה נאמר: אשרי המאמין.