סטארט אפ ישראלי שיחליף את ניהול הידע המסורתי

יום ב', 4 ביוני 2018

 

מטריקס דיגיטל החלה לאחרונה לייצג באופן בלעדיבישראל ובעולם את פרוקומזו(Procomzo), סטארט אפ ישראלי שמטרתו למצוא פתרון לידע הבלתי פורמלי שקיים אצל העובדים ולהביא לשיתוף, שימור ואחזור הידע לטובת כלל העובדים והארגון.

הסטארט אפ הוקם לפני שלוש שנים על ידי אופיר גולדשמידט, מתוך הבנה לדבריו, "שידע זה כוח אבל שיתוף ידע זו עוצמה". היישום משמש את העובדים בארגון כרשת חברתית פנים ארגונית לתכנים מקצועיים, כאשר בשונה מפתרונות אחרים בשוק, הוא היחיד שמאחד את הפן המקצועי והפן החברתי בתוך פלטפורמה אחת.

אפליקציה זו מספקת מענה לעובדה שכיום הידע החשוב ביותר בארגון נמצא בראש של העובדים ולא במערכי ההדרכה ובנהלים כפי שהיה נהוג לחשוב בעבר. פרוקומזו מחליפה פלטפורמות בלתי פורמליות אישיות כמו וואטס אפ או פייסבוק, שבהן מעבירים העובדים בין היתר גם הרבה תכנים מקצועיים שלא נשמרים בארגון ולא יוצרים ידע לנחלת הכלל.

האפליקציה משתפת insights  תוך שימוש ביכולות מוכרות כמו סימון "לייק", דירוג משתמשים אחרים, אפשרות להגיב ולשתף תובנות, לשאול שאלות (גם בצורה אנונימית) ולענות על אחרות, לנהל פרופיל משתמש אישי ועוד. בניגוד למערכת אחרות בהם המידע מתנהל בקבוצות מוגדרות בפרוקומזו העובדים מסמנים את תחומי העניין ומקבלים על גבי ה"פיד" שלהם את כל מה שרלוונטי עבורם. האפליקציה מעודדת את העובד לשתף מידע ולצרוך אותו ואף מסירה מהמערכת מידע שנמצע כלא יעיל. כל זאת על מנת לשמר את המערכת כמקצועית ותורמת.  כך, שומר הארגון על כל המידע המקצועי תחת מטריית העסק, כשכולם יכולים להרוויח ממנו.