אבטחה ישראלית לחשמל אמריקאי

יום א', 26 במרץ 2017
 
חברת mPrest  המפתחת מערכות שליטה ובקרה לעולם ה Internet of Things , בהן מערכת השו"ב של כיפת ברזל, וחברת NYPA, רשות החשמל של מדינת ניו יורק, מדווחות על ההחלטה להתקנה מבצעית של מערכת פורצת דרך לבקרת התקינות של תשתיות חשמל קריטיות במדינת ניו יורק.
 
באחרונה ביקרו בישראל מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו וצוותו, ושיבחו את שיתוף הפעולה עם חברת mPrest . המושל התארח בירושלים וזכה להיכרות עם חברות טכנולוגיה ישראליות, במטרה להדק את הקשרים הכלכליים בין מדינת ניו יורק למדינת ישראל.
 
המערכת לניטור שנאים ומערכות קריטיות נוספות של mPrest תותקן באתרי ייצור חשמל של NYPA לאחר ההטמעה המוצלחת של mPrest  באתר מפלי הניאגרה, המהווה את מתחם הייצור הגדול של חשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות במדינה. הרחבת התקנות המערכת מבית mPrest תביא להגדלת האפקטיביות, הניצול היעיל והחדשנות של NYPA.
 
התוכנה של mPrest המבוססת על טכנולוגיית האינטרנט של הדברים (IoT) מאפשרת לבקר ולנהל תהליכים קריטיים באמצעות מערכות וחיישנים מקוונים, ובכך לאפשר ניטור בזמן אמת וכן עיבוד וניתוח נתונים ובכך שליטה משופרת בתהליך. בתחנת הכוח באתר מפלי הניאגרה, האפליקציה מנתחת מידע מחיישנים המותקנים על השנאים ומאבחנת בעיות חזויות וכשלים פוטנציאליים באופן אוטומטי. יכולות חדשות אלו מאפשרות ראייה אסטרטגית ומערכתית בתחום התחזוקה של השנאים תוך מיקסום היעילות שלהם, הפחתת הפסקות חשמל והפחתת עלויות הייצור והתחזוקה.
 
לדברי נתן ברק, מנכ"ל mPrest, "השותפות שלנו עם מהנדסי חשמל מוכשרים ומומחים של NYPA, קידמה חשיבה חדשנית ופיתוח סוג חדש של מערכות ניטור. האפליקציה חסרת התקדים יצרה פתרון יעיל להפחתת סיכונים תפעוליים, התראה על תקלות ותחזוקה מונעת על בסיס בריאות הציוד. שיתוף הפעולה הטכנולוגי הייחודי במינו יוביל להרחבת הפעילות בין מדינת ישראל לבין מדינת ניו יורק."
 
גיל קווינאונס, מנכ"ל ונשיא NYPA ציין: "באמצעות שיתוף הפעולה עם חברת mPrest אנחנו יכולים לחזות כשלים פוטנציאליים במדויק באמצעות אבחון טוב יותר. אנו חותרים להפוך לארגון הדיגיטלי הראשון במדינה וטכנולוגיות כדוגמת האפליקציה של mPrest הן הדרך לממש חזון זה."
 
התקנה נרחבת של אפליקצייתmPrest   ב-NYPA הינה חלק ממדיניות אסטרטגית בתחום האנרגיה שמקדם המושל, שמטרתה פיתוח מערכות לייצור אנרגיה שיהיו נקיות, עמידות ויעילות יותר ובמחיר מופחת עבור תושבי המדינה. היעד שהוגדר הוא הפחתה של פליטת גזי החממה ב- 40% עד שנת 2030.