מדריך לשמירת נורמליות מפני עומס עבודה

יום ג', 18 בפברואר 2020
פסיכולוגים ומומחים למשאבי אנוש מזהירים מפני "מגיפת עודף עומס עבודה" אצל האמריקאים. כן, גם אצלנו .
הם מרעיפים הצעות איך תגן(י)  על עצמך מפני "התמוטטות":
 
= השאר את מחשב העבודה שלך בעבודה ואל תיקח אותו אתך הביתה.
 
 = אם אינך עובד מהבית והחברה שלך סיפקה לך מחשב נייד, נסה להשאיר אותו תמיד נעול על שולחנו בסוף היום. זה גם יזכיר לך לפעול להצגת  הנדרש דבר ראשון עם בואך לעבודה.
 
= הגבל את ערוצי התקשורת המגיעים אליך במידת האפשר. כך תחסוך בהתסכלות כפייתית במסכי טלפון ומחשב. מיליון ערוצי תקשורת שונים לא עוזרים בפריון שלך.
 
סביר להניח שאתה משתמש בדוא"ל, Slack, צ'אט של גוגל ועוד כדי לתקשר עם עמיתים לעבודה אך גם ולערוצי Slack עסקיים שאינם נחוצים לצורך מילוי תפקידך. חסוך בכך.
 
= הימנע מעזרת סרק. כמה פעמים עצר עמית לעבודה ליד שולחן העבודה שלך עם "שאלה מהירה" שבסופו של דבר לוקח יותר מ -15 דקות להתנתק? קשה לומר לא כשמישהו מבקש עזרה, אך כשאתה מוצא את עצמך עסוק מדי בעבודה, עליך לשקול להגביל את טובות החיבה האישיות האלה.
 
= נסה להציב גבולות עם אנשים שאינם הבוס שלך או שאתה חייב להעביר להם דו"חות ישירים. אם זה לא תלוי זמן, בקש מהם לשלוח לך מסרים בדוא"ל בנוגע לבעיה ותגיע אליהם בהמשך.
 
= אתה חרוץ אך אל תפחד ליידע את הבוס שלך מתי המשימות הנוספות המוטלות עליך מפריעות לתחומי העבודה שלך בפועל. 
 
= טפח קשרים אישיים אך הקווים מתחילים להיות מטושטשים כאשר עמיתים לעבודה מתחילים לשלוח לך הודעות על דברים הקשורים לעבודה מחוץ לשעות העבודה. המנטליות הזו "אף פעם לא נעצר השעון" יוצרת לחץ משמעותי, ולכן עדיף לקבוע קו מחיצה קפדני עם עמיתים לעבודה. אלא אם כן מדובר במצב חירום נורא שרק אתה יכול לפתור, בקש ממקום העבודה בנימוס להימנע מלהעביר את מספר הטלפון הסלולרי האישי שלך לכל מבקש.
 
= התייחס לעבודה בחסכנות. אם במקרה אתה עובד מאוחר בלילה  אל תשלח מיילים בערב. נסה לתזמן אותם לבוקר. אל תעביר טקסט לעמיתים בנושאים הקשורים לעבודה בסופי שבוע, בתקווה שהם יחזירו את החיבה הזו.
 
= זכור כי גבולות תקשורת בריאים הם תמיד דבר טוב.
 
= סבלנות לשינוי המוצע. ברגע שתתחיל לנקוט בצעדים אלה,  אם אנשים לא מסכימים עם סגנון העבודה המחודש שלך, התקשר אליהם בנחת ותסביר מדוע אתה פועל בצורה זו ואיך זה עוזר לך להפחית מתח ובסופו של דבר להגדיל את הפיריון.