מלם תים הטמיעה בכנסת פתרון של IBM לאבטחת מידע

יום ה', 8 בנובמבר 2018
 
 
קבוצת מלם תים סיימה לאחרונה פרויקט אבטחת מידע בכנסת ישראל, במסגרתו הטמיעה QRadar - פתרון ה- SIEM Management) Event and Information Security) של IBM. היקף הפרוייקט נאמד במאות אלפי שקלים.
 
הפרוייקט, אשר ארך 3 חודשים, כלל אפיון עומק אל מול צרכי הכנסת ובחירת יצרן מוביל להטמעה, תוך התחשבות בגידול עתידי ובצרכי אבטחה עתידיים. המערכת תשמש את מנהלי אבטחת המידע של הכנסת.
 
QRadar של IBM הוא פתרון ה-SIEM המוביל בתחומו לזיהוי ואיתור פרצות אבטחה בארגון מבעוד מועד, המציף אירועי אבטחת מידע בזמן אמת, כולל ניתור התעבורה המבוצעת ברשת, בין היתר על ידי ניתוח מקיף ומעקב אחר שינויים בהתנהגות המשתמשים, המאפשרים לזהות התקפה לפני התרחשותה.
 
מערכת ה-QRadar קולטת ומעבדת אירועים, תעבורת רשת ולוגים ממערכות ארגוניות כגון: אפליקציות, מערכות IT, s’Fire Wall, פתרונות אבטחת מידע ועוד. כמו כן, היא מזהה איומים ומגיבה לאירועים אלו במקרה הצורך, על ידי הפעלת מנגנון אוטומטי לחסימה והצגתם למנהל המערכת בממשק ידידותי למשתמש. פתרון QRadar מתממשק עם פתרונות נוספים של IBM בארגון ומסייע במניעת איומי אבטחת המידע והסייבר הקיימים והעתידיים.
 
לדברי אופיר כהן, סגן קצין אבטחת מידע בכנסת: "מלם תים נבחרה לביצוע הפרוייקט לאור ניסיונה הרב בפרוייקטים בתחום אבטחת מידע בארגונים גדולים, ציבוריים וממשלתיים ומאחר והקבוצה מנהלת את כל תשתיות המיחשוב ואבטחת המידע בכנסת ישראל מזה זמן רב, כך שהיא מכירה היטב את צרכי הארגון. תחום אבטחת המידע מהותי ורגיש במיוחד כשמדובר בגוף כמו כנסת ישראל ונדרש פתרון שיתריע מראש וימנע אירועי אבטחת מידע עתידיים. מדובר בפתרון המוביל בתחומו, אשר יספק אבטחת מידע פרו אקטיבית ומקיפה, לרשת המחשבים של הכנסת".
 
בעבר נסיתה מלם למחשב את תהליכי הבחירות לכנסת ולעוד גופים והפרויקט כשל ולא מומש עד לימים אלה.