קודאק חוזרת לזירה עם רשת בלוקצאין

יום ד', 10 בינואר 2018

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

חברת קודאק בת המאה שהייתה בשפל בשנים האחרונת חוזרת לזירה ובגדול.

היא מצטרפת לרשימה הולכת וגדלה של חברות שהוסיפו שכבה על blockchain או cryptocurrency תוך שילובה בתוך השמות שלהם.

חברת קודאק בת המאה שהייתה בשפל בשנים האחרונת חוזרת לזירה ובגדול.

 

היא מצטרפת לרשימה הולכת וגדלה של חברות שהוסיפו שכבה על blockchain או cryptocurrency תוך שילובה בתוך השמות שלהם.

חברות שעושות כן רואות את המניות שלהן עולות לאחר מכן. ועתה החברה האחרונה לקפוץ על מגמה זו היא, באופן בלתי צפוי, קודאק, אשר השיקה  KodakCoin משלה ,  ו-cryptocurrency עבור צלמים. מיד עם פרסום הידיעה, המניה של קודאק (KODK) קפצה מעלה , ועתה מחיר המניה שלה הוא 5.02 $, רווח של 60 אחוז.

KodakCoins כפלטפורמה תיצור, כביכול, ספר דיגיטלי של בעלות על זכויות, שצלמים יכולים להשתמש בהן כדי לרשום ולרשות עבודה חדשה וישנה. הן הפלטפורמה והן הקריפטוקרנסי אמורים "להעצים צלמים וסוכנויות כדי לקבל שליטה רבה יותר בניהול זכויות תמונה", נכתב בהודעה לעיתונות . המטבע הדיגיטלי נועד ליצור כלכלה חדשה עבור צלמים לקבל תשלום ולמכור עבודה על פלטפורמה מאובטחת.

מנכ"ל קודאק, ג'ף קלארק, אמר בהצהרה לעיתונות: "עבור רבים בתעשיית הטכנולוגיה, 'בלוקצ'ין' ו- 'cryptocurrency' הם מילות מפתח חמות, אבל עבור צלמים שנאבקו זה מכבר על מנת לשלוט על עבודתם וכיצד משתמשים בה, אלה buzzwords לפתרון מה שנראה כמו בעיה בלתי פתירה ".

אבל בעוד פלטפורמת קודאק המוצעת על ידי קודאק והמטבע הווירטואלי נשמעים טוב על הנייר, לא ברור מדוע חברת הצילום צריכה להשתמש ב- Blockchain כדי להשיג את מטרותיה, ולא רק ליצור לעצמה פלטפורמת מדיה חברתית

נראה כי קודאק, כמו חברות נוספות  פשוט ניצלה את המאניה הנוכחית של הקריפטוקרנסי.

הצעת המטבע הראשונית של קודאקאין נפתחת ב -31 בינואר, תחת הנחיות SEC כסימון אבטחה, והיא פתוחה למשקיעים בארה"ב, בריטניה, קנדה ומשקיעים אחרים.

CryptoCurrency מבוסס על הנחה של טכנולוגיה חדשה בשם בלוקשיין טכנולוגיה. בלוקשיין הוא, בפשטות, ספר חשבונות מבוזר עולמית דיגיטלי ששומר תיעוד של כל העסקאות המתרחשות ברשת של עמית לעמית. החידוש העיקרי הוא כי הטכנולוגיה מאפשרת למשתתפים בשוק להעביר נכסים ברחבי האינטרנט ללא צורך בצד שלישי מרכזי, וזה בטוח לחלוטין ומאובטח.

התומכים אומרים כי שלא כמו אפשרות התשלום המסורתית, כמו כרטיסי אשראי ובעוד שהרמאים מצאו דרך פריצה וקבלת חלק מהמידע על אפשרויות התשלום "מסורתיים", Bitcoins הוכיחו להיות קשים מאד לפריצה. הסיבה לכך היא כי הם משתמשים בטכנולוגיה הצפנה מודרנית ששומרת את כל המידע האישי שלך בטוח.