היתרונות של 5G והמחדל בישראל

יום ד', 21 באוגוסט 2019

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
מול ההתקדמות מהירה בעולם המפותח  בביסוס 5G לתקשורת סולרית מהירה ואמינה - בולט הפיגור החמור של ישראל ב"הנהגת" משרד התקשרות - שלא קיימת.
 
אנליסטים  שניתחו את יתרונות 5G מונים שלל כלים המשמשים את ארגוני הצלה, ביטחון ובריאות המגיבים הראשונים שיכולים לקבל דחיפה גדולה מ- 5G. הטכנולוגיה האלחוטית הסופר-מהירה החדשה כאן, והיא לא מיועדת רק לסמארטפונים. כאשר הרשתות הללו מתגלגלות לאזורים חדשים. כל דבר ממל"טים לאמבולנסים מחוברים, קישוריות עם איזורים מבודדים,  יכול לעזור לעובדי חירום להתמודד עם שריפות, הוריקנים, הפצצות, ירי פעיל ומצבי חירום רפואיים.
 
Verizon, AT&T, Sprint ו- T-Mobile השיקו את שירותי 5G שלהם בארה"ב, ורשתות 5G זמינות באוסטרליה, בחלקים של אירופה וברחבי סאול. המגיבים הראשונים מחפשים לנצל את המהירויות, את הקיבולת הגבוהה יותר ואת ההשהיה הנמוכה יותר, או את צימצום הפיגור בזמן בין כשאתה מתקשר לרשת ובין שאתה מקבל תגובה.
 
ברגע ש -5G יהיה בפריסה ארצית, מגיבים לחירום יוכלו לעשות יותר ולעבוד מהר יותר בזירת האסון. הם משתמשים כעת ב- 4G LTE ו- Wi-Fi, אך הרשתות הללו איטיות ופחות אמינות. הם נעשות מלאות גודש בקלות, במיוחד בזמן חירום כאשר כולם משתמשים בטלפונים שלהם. כאשר 5G יגיע ברצינות, הוא יוכל לחבר ריבוי מכשירים  - וזה יכול לאפשר למכונות לנתח את הנתונים במהירות מספיק כדי לקבל החלטות מצילות חיים.
 
דוגמא לדרך ופיתרון שהמשיבים הראשונים ישתמשו ב- 5G.
 
קסדות כיבוי אש מוגברות
זה המקום אליו נכנס פיתרון חברת  Qwake מסאן פרנסיסקו. הטכנולוגיה שלה מאפשרת לכבאים לראות מבעד לעשן, גזים רעילים וחושך למצוא קורבנות וחברים, ולהבחין בחפצים נופלים ובחורים ברצפות שאחרים לא היו נראים וכן לנתח את הנתונים. הכל בעזרת 5G המהיר.