מאזן רווחי למיקרוסופט השקטה

יום א', 2 בפברואר 2020
חברת מיקרוסופט אינה "מצטיינת" ביחסי ציבור רועשים כמו מתחרותיה . אבל, זה לא הפריע לענקית הטכנולוגיה להציג דוחות חזקים ברבעון השני של שנת הכספים: מכירות החברה צמחו  ב-14% והיא הציגה הכנסות של 36.9 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים להכנסות של 35.7 מיליארד דולר.
 
לסיפוקם של בעלי המניות החברה הציגה רווח של 1.51 דולר למניה, 18 סנט מעל התחזיות. הרווח הנקי הכולל הסתכם ב-11.7 מיליארד דולר, עלייה של 38% לעומת הרבעון המקביל. מניית מיקרוסופט  
עלתה בעקבות המאזן ובשנה כולה זינקה המניה ב-60% והביאה את מיקרוסופט לשווי של 1.3 טריליון דולר. 
 
להכנסות הגבוהות מהצפוי של מיקרוסופט תרמה צמיחה של 62% בהכנסות אז'ור, פלטפורמת הענן של מיקרוסופט. ברבעון הקודם קצב הצמיחה היה 59% ואנליסטים העריכו כי ברבעון הנוכחי הוא יהיה נמוך יותר. עם זאת, קצב הצמיחה של אז'ור עמד ברבעון המקביל על 76%.
 
מיקרוסופט מדווחת את התוצאות העסקיות שלה לפי שלוש חטיבות:
 
פעילות הענן (שכוללת את אז'ור, וכן מכירות שרתים, גיטהאב ועוד) הניבה הכנסות של 11.9 מיליארד דולר. מדובר בצמיחה של 27% לעומת הרבעון המקביל - קצב צמיחה דומה לזה שהציגה ברבעון הקודם;
 
חטיבת הפרודקטיביות והתהליכים העסקיים (שכוללת את אופיס, לינקדאין וכו') צמחה ב-17% וההכנסות הסתכמו ב-11.8 מיליארד דולר;
 
חטיבה נוספת היא תחום המחשוב האישי (שכוללת את ווינדוס, מכשירי Xbox ולפטופים) עלתה בקצב של 2% בלבד וההכנסות הסתכמו ב-13.2 מיליארד דולר. ברבעון הקודם ההכנסות של החטיבה הזו צמחו ב-4%.
 
מיקרוסופט לא סיפקה תחזיות לרבעון הבא, ותעשה זאת במהלך שיחת הוועידה הצפויה עם האנליסטים. עוד ציינו במיקרוסופט כי במהלך הרבעון העבירו למשקיעים 8.5 מיליארד דולר באמצעות רכישה עצמית של מניות וחלוקת דיבידנדים.
יצוין כי בתחום הצמיחה והשווי אמזון ניפצה התחזיות: שווי השוק של החברה חצה את טריליון הדולר.
כך"