לארי אליסון מכריז על בסיס הנתונים התפעולי האוטונומי הראשון

יום ה', 9 באוגוסט 2018

לארי אליסון, יו"ר אורקל ומנהל טכנולוגיות ראשי, הכריז על שירות חדש במסגרת שירותי בסיס הנתונים האוטונומי מבית אורקל -Oracle Autonomous Transaction Processing .

צוין כי, בסיס נתונים התפעולי האוטונומי לעיבוד הטרנזקציות של אורקל הוא פתרון לעומסי עבודת אונליין של עיבוד טרנזקציות ולעומסי עבודה מעורבים המשלבים עיבודי טרנזקציות, דוחות ואנליטיקה. בסיס הנתונים התפעולי הוא החלק החשוב ביותר בניהול הדאטה, ומה שמאפשר שירותי מסחר, פיננסים, תקשורת, קמעונאות, ייצור וממשל מבוססי נתונים בזמן אמת. עם Oracle Autonomous Transaction Processingו- Oracle Autonomous Data Warehouse, ארגונים יקבלו עתה פתרון מקיף העונה על צורכי ניהול הנתונים שלהם בעולמות מחסני הנתונים ובסיסי הנתונים התפעוליים האופרטיביים.

"בסיס הנתונים של אורקל (Oracle DB)הוא הטוב בעולם וכעת הוא רק השתפר כיוון שהוא אוטונומי", אמר אליסון. "זה מבטיח מערכת הרבה יותר אמינה, הרבה יותר מאובטחת – מערכת שמגנה מפני גניבת מידע, מערכת שפועלת 99.995 אחוזים מהזמן, והופכת את הארגונים ואת המפתחים שלהם לפרודוקטיביים יותר באופן משמעותי."

עד כה, כדי לקיים מערכת לניהול בסיסי נתונים מיטבית היה צורך במומחים שיתאימו אותה אישית ויתחזקו ידנית מערך מורכב של שכבות תוכנה וחומרה אשר איכות וביצועי מאגר הנתונים תלויים ברמת הכיוונונים וההתאמות בין הרכיבים שבשכבות השונות. בסיס הנתונים האוטונומי של אורקל מחולל מהפכה בניהול הנתונים בזכות השימוש בלמידת מכונה.  השירות מציע בסיס נתונים הכולל התנהלות עצמית (self-driving), אבטחה עצמית ותיקון עצמי, הודות לחיסכון שמאפשר הענן בגודל ובגמישות. השירות מאפשר למשתמש ליצור באופן מיידי בסיסי נתונים אוטונומיים חדשים ולהמיר בקלות בסיסי נתונים קיימים, וכך מצמצם באופן דרמטי עלויות וזמן יציאה לשוק.

כהשלמה לשירות הקיים  Oracle Autonomous Data Warehouse, שירות עיבוד הנתונים התפעולי האוטונומי Oracle Autonomous Transaction Processing יודע לתמוך בתמהיל משולב בו זמנית של טרנזקציות עתירות ביצועים, דוחות, פעולות אצווה (Bulk), IoT, ולמידת מכונה בתוך בסיס נתונים יחיד, וכך מפשט את פיתוח היישומים ופריסתם, ומבטיח אנליטיקה בזמן אמת, התאמה אישית ויכולות לזיהוי הונאות. המשתמשים יהנו מהיתרונות של:

 

  • קיצוץ בעלויות: אוטומציה מלאה של תפעול בסיסי נתונים ותשתית, המפחיתה עד 80% מעלויות ניהול המאגר. היעילות של בסיס נתונים המבצע אופטימיזציה עצמית לצד תשלום גמיש בשיטת 'שלם לפי שימוש' (pay per use), מניבים חיסכון של עד 90 אחוזים בעלויות התפעול השוטפות של המאגרים

 

  • צמצום הסיכון: יישום אוטומטי של עדכוני האבטחה האחרונים ללא זמן השבתה, מבטל חולשות אבטחה בהתקפות סייבר. בנוסף לכך הגנה מפני שורה של כשלים, כולל כשלים במערכת, הפסקות חשמל אזוריות ושגיאות משתמש, מבטיחה 99.995% זמינות או פחות מ- 2.5 דקות של השבתה בחודש, כולל לצורכי תחזוקה. פתרון Database Vaultהמובנה מונע מצב שבו למנהלי המערכת יש בכלל גישה לנתוני המשתמשים.

 

  • האצת החדשנות: ביטול הצורך בתחזוקת בסיס הנתונים מאפשר למנהלי בסיסי הנתונים להתמקד בהפקת ערך רב יותר מהמידע האגור בפלפורמה. המפתחים נהנים מאג'יליות רבה יותר, הודות ליכולת ליצור במהירות בסיסי נתונים קלים לשימוש, שאינם מצריכים כלל כוונון ידני. אלגוריתמים משולבים של למידת מכונה מאפשרים פיתוח של אפליקציות המבצעות חיזויים בזמן אמת, כגון לשם קניות מותאמות או לזיהוי הונאות. הפשטות של שדרוג בסיסי נתונים קיימים לענן האוטונומי מאפשרת ל-ITאת המעבר למודל ענן עכשווי ואג'ילי.