מאזן רווחי לאורקל ברבעון האחרון

יום ש', 14 במרץ 2020
 
אורקל תאגיד (NYSE: ORCL) הודיעה  על תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2020.
 
סך ההכנסות עמד על 9.8 מיליארד דולר, עלייה של 2% בדולרים וכ -3% במטבע קבוע לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הכנסות שירותי הענן ותמיכת הרישיון הסתכמו ב -6.9 מיליארד דולר, עלייה של 4% בדולרים וכ -5% במטבע קבוע. הכנסות רישיון ענן והרישיון במקום היו 1.2 מיליארד דולר.
 
הכנסות התפעול של GAAP* עלו ב -4% ל -3.5 מיליארד דולר, והרווח התפעולי של GAAP עמד על 36%.
 
הרווח התפעולי ללא GAAP עלה ב -2% ל -4.4 מיליארד דולר, והמרווח התפעולי ללא GAAP עמד על 44%. הרווח הנקי של GAAP היה 2.6 מיליארד דולר, והרווח הנקי ללא GAAP היה 3.2 מיליארד דולר.
 
הרווח למניה על פי GAAP עלה ב -4% לרמה של 0.79 דולר, בעוד שהרווח למניה שאינו GAAP עלה
ב-11% לרמה של 0.97 דולר.
 
ההכנסות הנדחות לזמן קצר היו 7.8 מיליארד דולר. תזרים המזומנים התפעולי היה 13.9 מיליארד דולר במהלך 12 החודשים האחרונים.
 
מנכ"ל אורקל, ספרא קץ, אמרה:  "היה לנו רבעון חזק במיוחד עם סך הכנסות שגדלו 3% במטבע קבוע. אלה גדלו באופן עקבי ועמו הכנסות מנוי חוזרות המהוות כיום 71% מכלל הכנסות החברה, ובכך מאפשרות עלייה רציפה במרווח התפעולי שלנו וצמיחה של רווחים דו-ספרתיים ללא GAAP ברבעון השלישי. "
 
"בסיס הנתונים האוטונומי של Oracle, מערכת ניהול הנתונים האוטונומית היחידה בעולם לחלוטין, יכול לתקן פגיעויות אבטחה באופן אוטומטי בזמן הפעלה; זה שומר על הנתונים שלך בטוחים", אמר יו"ר אורקל וה- CTO, לארי אליסון. "מסד הנתונים האוטונומי של אורקל הוא גם ללא שרת ואלסטי. זהו בסיס הנתונים היחיד שיכול לשנות את עצמו באופן מיידי לרמה אופטימלית של משאבי מעבד ו- IO. אתה משלם רק עבור מה שאתה משתמש. אבטחה וכלכלה הן שתי סיבות מהותיות לכך שאלפי לקוחות משתמשים כעת במאגר המידע החדש והמהפכני של אורקל בענן הציבורי של דור 2 שלנו."
 
הדירקטוריון גם הצהיר על דיבידנד במזומן ברבעון של 0.24 דולר למניה מהמניות המשותפות המצטיינות. דיבידנד זה ישולם לבעלי מניות ברמת החלפת העסקים ב- 9 באפריל 2020, עם תאריך תשלום מיום 23 באפריל 2020.
 
*----------------------------------
GAAP - כללים בינלאומיים להצגת הנתונים בנושאי זמני תזרים המזומנים, המכירות, שערי המטבע ועוד.