יותר סמארטפון פחות רגישות

יום ב', 13 באוגוסט 2018
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
 
מחקרים רבים מנסים לפענח את החידv מה עושה ההתמכרות לסמארטפון לילדים ובני נוער.
מחקר חדש  מuדד ומגלה כי בממוצע בארצות הברית מקדיש  ילד 7 שעות ליום  בפעhלות סnארטפון
 
מחקר אחר המובא להלן מתיחס לשאלות של קליטה ותשומת לב
החוקרים גילו כי אנשים שהטלפונים שלהם נגישים אליהם לא רק השתמשו בהם יותר, אלא גם דיווחו על חוסר ריכוז והרגשה מוסחת יותר ונהנו מחוויות פחות. הסקר כלל למעלה מ -1200 משתתפים, שנחקרו חמש פעמים ביום במשך שבוע אחד, והתבקשו לדווח על הרגשתם ועל מה שהם עשו ב -15 הדקות האחרונות לפני סיום הסקר.
 
התוצאות הראו כי אנשים דיווחו על הרגשת חוסר ריכוז והסחת דעת רבה יותר במהלך אינטראקציות פנים אל פנים - אם הם השתמשו בסמארטפון שלהם.
תלמידים גם אמרו שהם מרגישים פחות הנאה ועניין באינטראקציה אישית עם חברים שלהם אם הם היו עסוקים בטלפון שלהם. "ממצאי הסקר היו בולטים במיוחד בשל ההשפעות השליליות של השימוש בטלפון בקרב סטודנטים", אמרה אליזבת דאן, מאוניברסיטת קולומביה הבריטית.
 
"הנחנו כי הדור הזה יהיה מיומן יותר במשימות מרובות בין שימוש בטלפונים שלהם לבין אינטראקציה עם אחרים, אבל גילינו שגם רמות מתונות של שימוש בטלפון מערערות את היתרונות של התמודדות עם אחרים", אומרת דאן. מחקר נוסף מצא שאנשים רחומים מבלים פחות זמן במדיה החברתית מאשר אנשים שהם יותר מרוכזים בעצמם ונרקיסיסטים.
 
בנוסף, אנשים עם אינטליגנציה רגשית נמוכה יותר, או אלו המתקשים לזהות, לתאר ולעבד את הרגשות שלהם, השתמשו במדיה החברתית לעתים קרובות יותר מאשר אלה שמחוברים יותר לרגשותיהם, על פי המחקר. "אנשים שאינם מרגישים בנוח עם הרגשות שלהם ושל אחרים עשויים להיות נוחים יותר באינטרנט ", אמרה שרה קונראט מאוניברסיטת אינדיאנה בארה"ב.
 
"לגבי אלה אנחנו חושבים שהם עשויים להעדיף אינטראקציות מבוססות טקסט כתוב וזמין שמאפשרות להם יותר זמן הדרוש להם לעבד מידע חברתי ורגשי", אמרה קונראט.