הליברה עלולה לחסל את הבנקים

יום א', 23 ביוני 2019
מאת משה שלו עורך ראaי SoftNews
 
"הקפיצה של פייסבוק לתוך cryptocurrencies היא מסמר נוסף בארון מתים עבור הבנקים המסורתיים", אומר מנכ"ל של אחד המשרדים הגדולים בעולם ליעוץ פיננסי לארגונים.
 
נייג'ל גרין, מייסד ומנכ"ל קבוצת DeVere, הגיב  אחרי שענקית המדיה החברתית  פרטה פרטים על ליברה המטבע הדיגיטלי שלה, שיושק בשנה הבאה.
 
מר גרין מציין כי  "ההשקה של פייסבוק לתוך cryptocurrencies מספרת לנו שני דברים".
 
"ראשית, תפקידם ותיפקודם של הבנקים המסורתיים יירדו בקצב מהיר יותר מאשר רבים ניבאו בעבר. פייסבוק של ליברה cryptocurrency יוכלו לנהל את מסלולי התשלום המסורתיים. יהיה כאן שיתוף  פעולה עם PayPal, Mastercard, Visa ו-Stripe, בין היתר כדי להבטיח את הסוחר לקבל את המטבע הדיגיטלי.
 
"אם יש לך cryptocurrency כשיטת תשלום זו, מטרת ושימוש לבנקים המסורתיים בוודאי תתתכווץ.
 
"פתרונות Cryptocurrencies ופתרונות פיננסים [טכנולוגיה פיננסית] כבר כיום לוקחים עסקים מבנקים. הם ממלאים פער שנותר בדרך המסורתית לעשיית דברים כאשר העולם הופך גלובלי יותר ויותר דיגיטלית.
 
"לקפוץ לתוך cryptocurrencies - שהם העתיד של כסף - על ידי פייסבוק שכבר יש לה 2.7 מיליארד משתמשים באמת יכול להיראות מסמר נוסף בארון עבור הבנקים."
 
הוא ממשיך: "שנית, ענקי הטכנולוגיה נכנסים למגזר cryptocurrency כי כסף דיגיטלי, כמושג, הוא הזרם המרכזי באופן בלתי נמנע בדרך בה העולם הולך. זה משהו שאנחנו מקדמים  במשך זמן רב  - למרות מחאות של המסורתיים פיננסיים.
 
"בעקבות פייסבוק כמוביל, אחרים יבואו בהכרח, וזה יאיץ את קצב אימוץ המוני של cryptocurrencies."
 
מנכ"ל DeVere מסכם: "זהו פיתוח גדול של פיננסים והוא בהחלט רק ההתחלה. זה מוגדר לחולל מהפכה בדרך איך אנשים יגשו לנהל ולהשתמש בכסף ברחבי העולם וזה יפריע באופן חיובי למגזר הבנקאי הרחב. הבנקאות כפי שאנו מכירים אותה עד עכשיו מגיעה לסיום ".
 
קבוצת DeVere היא אחת היועצות העצמאיות הגדולות בעולם לפתרונות פיננסיים בינלאומיים מומחים ללקוחות בינלאומיים ומקומיים, בעיקר ללקוחות בעלי עושר גבוה. יש לה רשת של יותר מ -70 משרדים ברחבי העולם, מעל 80,000 לקוחות 12bn $ ביעוץ.