הרבה ביקורת ומעט שבחים לפייסבוק

יום ה', 24 באוקטובר 2019
צוקרברג - יו"ר ובעל הלשיטה בפייסבוק התמודד במשך שש שעות של תשאול כאשר עשרות מחוקקים ביקרו את  הנהלים העסקיים של פייסבוק, את שערוריות העבר הרבות שלה וחוסר אמון רחב של הצרכנים ברשת החברתית הגדולה בעולם.
 
השימוע שהתקיים בפני ועדת השירותים הפיננסיים של ארה"ב, מתוכנן להתמקד בנושא הכסף - ליברה - עם  התקוות שיהפך לסוג של כסף דיגיטלי עולמי. כסף זה צפוי להיות מושק  במחצית הראשונה של השנה הבאה. עם זאת, האירוע הופך כמעט מייד לכתב אישום רחב נגד פייסבוק.
 
"כפי שבדקתי את הבעיות השונות של פייסבוק," אמרה נשיאת קליפורניה מקסין ווטרס, יו"ר הוועדה, בפתיחת הדיון, "הגעתי למסקנה שזה יהיה מועיל לכולם אם פייסבוק תתרכז בטיפול בליקויים הרבים הקיימים שלה ובכשלונות לפני שממשיכים הלאה בפרויקט ליברה."
 
ווטרס ביקרה את פייסבוק בגלל כישלונה לגוון את כוח העבודה שלה, ודרשה חקירה נמשכת בנושא ההגבלים העסקיים בחברה. היא הוסיפה כי כמה מחוקקים קראו להקפיא את פרויקט ליברה עד שהקונגרס יוכל להעריך אותו.
 
בדיונים הואשמה פייסבוק במתן מקום לארגוני שנאה שמתארגנים, מאפשרת ניצול ילדים, מאפשרת התערבות בחירות מצד רוסיה, ולא מצליחה למנוע רמאות  נתונים וכן מודעות פוליטיות מטעות.
עם זאת כמה רפובליקנים ביטאו הערות אוהדות יותר, וברכו את צוקרברג על יצירת עסק מצליח הפועל לחדשנות בעולם הפיננסי.