מכרזים לפתיחת 7 מכוני רישוי חדשים

יום ג', 27 במרץ 2018

משרד התחבורה יפרסם מכרזים לפתיחת 7 מכוני רישוי חדשים

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים יפרסם מכרזים להקמת שבעה מכוני רישוי חדשים לרכב, הכוללים מסלולים נפרדים לרכב פרטי, רכב משא ורכב דו גלגלי. זאת, במסגרת תכניתו של שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, לשפר את השירות לציבור הנהגים.

במסגרת הרחבת פריסת מכוני הרישוי בישראל, יפתחו לראשונה מכוני רישוי בישובים בהם לא פעלו מכוני רישוי עד כה. כך למשל, ייפתח מכון רישוי ראשון באופקים, בקרית גת, בדימונה או ירוחם. בנוסף יפתחו מכוני רישוי באזור תל אביב רמת גן, בת ים חולון אזור, רחובות קריית עקרון מועצה אזורית ברנר ונצרת. השר כץ ציין כי פתיחת מכוני הרישוי באופקים, קרית גת, דימונה או ירוחם תחסוך מהנהגים את הצורך להגיע עד לבאר שבע, נתיבות, שדרות, אשקלון וקריית מלאכי כדי לבצע את הבדיקה השנתית לרכב..

במסגרת המכרז, נדרש כל זכיין להקים מכון רישוי שיכלול מסלולי רישוי נפרדים לרכב פרטי ולרכב כבד, ומעתה גם מסלול רישוי נפרד לאופנועים. זאת, בעקבות תקנה חדשה שנחתמה לאחרונה על ידי השר כץ. מכוני הרישוי מחויבים במכרז להחזיק ברשותם ציוד משוכלל לבדיקת זיהום אוויר מרכב עם מנוע בנזין או מנוע דיזל, וכן כלים וציוד בדיקה מתקדם, המותאמים לכל אחד מסוגי כלי הרכב הנבדקים במכון. בנוסף, המפעיל מתחייב להעמיד במכון הרישוי כוח אדם מקצועי, הכולל מנהל מקצועי, ארבעה בוחנים מוסמכים ונאמן בטיחות.

בישראל פועלים כיום 64 מכוני רישוי רכב. שלושה מכוני רישוי נוספים בנהריה, נתניה ויוקנעם נמצאים כיום בשלבי הקמה.