מדד הרווחה במדינות שונות מסביבה דיגיטלית

יום ד', 14 באוגוסט 2019
 
 
חברת  Surfshark הציגה את המחקר Digital Quality Life of Life) DQL) שמדגיש פערים בין חוויות מקוונות של אנשים בחברות שונות. אינדקס DQL הסופי משווה בין מדינות לפי גורמים דיגיטליים שונים כגון מהירות האינטרנט, אבטחת הסייבר במדינה, הזמינות של שירותי ממשל אלקטרוני ועוד. מדינה עם ציון מדד DQL הגבוה ביותר בשנת 2019 היא אוסטרליה, ואחריה צרפת וסינגפור.
 
ישראל נמצאת רק במקום ה-13
 
"כיום חיינו מושפעים מאוד מרווחתנו הדיגיטלית שכן יותר ממחצית האוכלוסייה כ משתמשת באינטרנט. רצינו להבין מה הכי חשוב לאנשים בתחום הדיגיטלי ולהשוות חוויות דיגיטליות ברחבי העולם", אומר גודי ריי, מחקר DQL מוביל ב- Surfshark. "זהו הניסיון הראשון להעריך את איכות חיינו הדיגיטליים, אשר אנו מצפים, יספקו עילה לדיונים נוספים במדינות האינדקסות."
 
אחד הממצאים הגלובליים העיקריים של מחקר DQL הוא שתשתית אינטרנט מפותחת לא בהכרח מספיקה לאיכות גבוהה של אזרחים ויש עוד גורמים כמו אבטחת הסייבר במדינה או נוכחות חוקים להגנה על מידע אישי שהם חיוניים כדי לקבוע רווחה דיגיטלית.
 
צוות המחקר ניתח נתונים על קוד פתוח שנאספו ממאגרי המידע של האו"ם, הבנק העולמי, בית החופש, איגוד התקשורת הבינלאומי ומקורות אחרים. המדינות דורגו תוך שילוב גורמים כמו מהירות קישוריות לאינטרנט, כדאיות, אבטחת סייבר, זמינות חוקי הגנת המידע, שירותי ממשל אלקטרוני וזמינות תוכן לבידור. 
בטור השמאלי המדינות הטובות ביותר  בימני - הגרועות ביותר 
 
את הדוח הסופי של איכות החיים הדיגיטלית לשנת 2019, כמו גם כלי השוואה בין מדינות אינטראקטיבית, תוכלו למצוא כאן: https://surfshark.com/dql