אמזון השיקה את פעילות המשלוחים בתוך ישראל

יום ב', 23 בספטמבר 2019

לאחר מספר דחיות אמזון השיקה בישראל את שירות Local Delivery, ובכך הצטרפה ישראל (לא באופן מלא) לתוכנית המאפשרת ליצרנים מקומיים למכור דרך ענקית הקמעונות. מדובר בהשקה חלקית מכיוון שהגרסה העברית של האתר עדיין לא הושקה. עתה הכניסה היא דרך Amazon.com כאשר  החלק הישראלי עני למדי במוצרים והצעות. 

בשלב זה אמזון אינה מתכננת לפתוח בישראל מחסנים לוגיסטיים, ולכן מדובר בכניסה חלקית. המשמעות היא שאמזון לא תספק את הסחורה באופן ישיר לצרכנים, אלא תשמש בעיקר פלטפורמה למוכרים.

אמזון מגדירה את שיטת המכירה בישראל Fulfillment By Merchant - FBM. מדובר בשיטה שבה המוכר אחראי על האספקה ללקוח, זיכויים והחזרות מוצרים - לפי מדיניות ההחזרות של אמזון. זאת בניגוד לשיטת FBA - Fulfillment By Amazon, שבה אמזון אחראית על כל שרשרת האספקה ללקוח.

עתה “אמזון ישראל” מתחילה לפרסם מותגים וחנויות ישראליים

בשיתוף פעולה עם מוכרים וחברות ישראליות. החברות ישתמשו באפשרות השילוח המקומי על מנת לשלוח מוצרים ללקוחות הישראלים מהמחסנים של החברות בארץ עם זמני אספקה של עד חמישה ימים כשבשלב הראשוני השילוח המקומי יהיה בחינם.

ההשקה הרשמית מגיעה אחרי חודשים של צפיה והתחלת פעילות שקטה יחסית עם שילוח מקומי בהקפים נמוכים, כאשר עכשיו אמזון מעלה לאוויר באנרים המקדמים מוכרים ומותגים ישראלים שיקבלו עדיפות בעבור המשתמשים הישראליים של האתר.

כאמור, יש לשים דגש כי בעוד אמזון מתחילה את הפעילות בישראל האתר ממנו מבצעים את הרכישה הוא Amazon.com, האתר האמריקאי של ענקית השיווק המקוונת, כשהוא מגיע בשפה האנגלית ולא בעברית, מה שאולי יקשה מעט על חלק מהמשתמשים אך זהו רק השלב הראשוני של כניסת אמזון לישראל.

בין המציגים/מוכרים עתה דרך האתר:

אלקטרוניקה – אלקטרה, ברימאג, ניופאן, נינטנדו, רונלייט, דינמיקה סלולר, 019 מובייל.

ספרים –  צומת ספרים.

אופנה –  עדיקה, קרייזי ליין, סטייל ריבר, נעלי שורש, זוהרה.

אחר – שומרת הזורע, ורדינון, נעמן, סינדיאת בגליל, קפה נחלה, דורנת ועוד.

מדובר ברשימה חלקית בלבד נכון לרגע זה, כאשר מותגים וחנויות נוספים צפויים לשווק את המוצרים שלהם דרך אמזון בהמשך הדרך.

השאלה הגדולה ביותר נכון להרגע היא המחירים באתר. בדיקה מהירה  למדגם קטן מהמוצרים, מעלה כי לא תמיד יש יתרון לקניה מאמזון, כאשר יש צורך להפריד בין המחיר הדולרי בו מוצגים המוצרים וההמרה שלהם לשקל לפי השער היציג ובין ההמרה של המחיר מדולר לשקל באמצעות ההמרה של אמזון, שמעלה את המחיר:

נינטנדו סוויץ לייט – מחיר רשמי בחנות נינטנדו 949 ש”ח. באמזון בהמרה ישירה מדולר – 1006 ש”ח ובהמרה של אמזון 1060 ש”ח.

מכשיר גלקסי S10e – מחיר דינמיקה סלולר – 2099 ש”ח. באמזון בהמרה ישירה מדולר – 2385 ש”ח ובהמרה של אמזון 2519 ש”ח.

מכשיר גלקסי A10 – מחיר דינמיקה סלולר – 499 ש”ח. באמזון בהמרה ישירה מדולר – 475 ש”ח ובהמרה של אמזון 503 ש”ח.

מכונת כביסה אלקטרה 9 ק”ג דגם 9550 – מחיר במחסני חשמל – 2040 ש”ח. באמזון בהמרה ישירה 1890 ש”ח ובהמרה של אמזון 1997 ש”ח.