לייבפרסון תפטר 30 מעובדיה בישראל

יום ב', 2 בנובמבר 2020

חברת לייבפרסון מפטרת עובדים בישראל ומשנעת  להודו . הפיטורים באים בעקבות הסכם עם הודו לפיו תעביר אינפוסיס ההודית את פעילות הענן של לייבפרסון לענן הציבורי. מלבד העובדים המפוטרים, 30 נוספים יעברו לעבוד בענקית ההודית.

כל השינויים האמרים באים בעקבות הסכם אסטרטגי שנחתם בין חברת לייבפרסון לחברת אינפוסיס (Infosys) ההודית.

במסגרת ההסכם תעביר הענקית ההודית את הפעילות בענן של לייבפרסון לענן הציבורי. חברת לייבפרסון תאלץ לפטר 30 מעובדיה בישראל מתוך 350 עובדים ובמקביל 30 עובדים נוספים יעברו לעבוד בתחומי החברה ההודית. החברה מעסיקה 1,300 עובדים בכל העולם לרבות ישראל.

"כלכלן" מציין כי המעבר לענן הציבורי וההסכם עם החברה ההודית הוא חלק מהשינוי שעוברת החברה בתקופת משבר הקורונה. הביקוש הרב למערכות התקשורת של החברה העלו את הצורך שלה לשדרג את המערכות וההסכם עם החברה ההודית אמור ליצור לחברה גם חיסכון בעלויות וגם אפשרות לשדרוג משמעותי של הענן. ביולי האחרון הודיעה החברה שהיא תעבוד רק מהבית ותוותר על המשרדים שלה בכל העולם. החברה מאכלסת ברעננה משרדים בשטח כולל של 6,300 מ"ר.

הטכנולוגיה של לייבפרסון מבוססת באופן מלא על מחשוב ענן ותוכנה כשירות (Software as a Service). מוצר הדגל של החברה הוא LiveEngage, תוכנה המאפשרת לצרכנים לתקשר עם עובדים/ספקים .

 

.