מקודם מנהל מרכז הפיתוח של אינטל בישראל

יום ב', 7 באוגוסט 2017
 
מנהל מרכז הפיתוח של אינטל בישראל, רן סנדרוביץ', מקודם ועובר לתפקיד חדש בחברה. עדיין לא התמנה מחליף לסנדרוביץ', אשר יקודם לתפקיד מנהל שיווק מוצרי המחשוב הנייד באינטל העולמית. אינטל אישרה את הפרטים ומהחברה נמסר ש"זו עדות לרמה הגבוהה של ההייטק הישראלי". מחליפו ימונה על פי הערכות בתקופה הקרובה.
במקביל נמסר כי  אינטל הכתה את התחזיות: ההכנסות עלו בכ-10% לעומת הרבעון המקביל
 
 
המעבר של סנדרוביץ' לתפקיד חדש מצטרף לשורה של תזוזות של בכירים של מרכז הפיתוח בישראל בשנה האחרונה. רוני פרידמן שהיה סגן נשיא בכיר באינטל עבר לרשות החדשנות הממשלתית וישי פרנקל שהיה אף הוא סגן נשיא בחברה עבר לנהל את האוניברסיטה העברית. פרנקל התמנה לסגן נשיא בחברה רק בשנת 2016 כך שפרישתו לניהול האוניברסיטה הפתיעה את החברה. פרנקל ניהל עד פרישתו את מרכז הפיתוח של החברה בירושלים וכיהן כסגן נשיא בקבוצת הטכנולוגיות החדשות ולמנהל חטיבת התוכנה בקבוצת המחשוב התפיסתי בחברה.
 
ככל הנראה שאין קשר בין שלושת שינויי התפקידים האחרונים שעברו על מרכז הפיתוח בישראל, אבל חשוב לציין שהחברה נמצאת בשנים קריטיות מאוד עבורה עם התמודדות עם שינוי אסטרטגי בהנהלה - במסגרתו פוטרו מאות עובדים בישראל וסגירת פעילויות.
 
הפרישות של הבכירים באות גם בתקופה שמנכ"לית אינטל ישראל הוותיקה מקסין פסברג פרשה מתפקידה ואת מקומה תפס יניב גרטי שהיה בכיר במרכז הפיתוח בישראל. מינויו של גרטי התקבל בהפתעה בתעשייה המקומית והעזיבה של הבכירים הרבים לא מקלה על כניסתו לתפקיד. אחד האתגרים הגדולים העומדים כיום בפני גרטי הוא שימורו של מרכז הפיתוח הגדול של אינטל בישראל המעסיק כ-6,500 עובדים מבין 10,000 עובדי אינטל בישראל. חלק גדול מהשינוי האסטרטגי פגע במחלקת הפיתוח, שחלקים לא קטנים ממנה אינם רלוונטיים לעתיד החדש שאינטל מעצבת.
 
 
רן סנדרוביץ' הוא סגן נשיא בחטיבת תקשורת ביתית באינטל והמנהל הכללי של עסקי נקודות הגישה האלחוטית בחטיבה. סנדרוביץ' מכהן גם בתפקיד המנהל הכללי של כל מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל. במסגרת תפקיד זה, אחראי על הפעילות השוטפת במרכזי הפיתוח, פיתוח אסטרטגיה והכנת מרכזי הפיתוח לאתגרי העתיד. סנדרוביץ' הצטרף לאינטל בישראל ב-2011 עם רכישת חטיבת תקשורת רחבת פס על גבי כבלים מחברת Texas Instruments אותה ניהל.
 
מאינטל ישראל נמסר: "אינטל ישראל גאה להיות הבית של בכירי תעשיית ההייטק ומקום לצמיחת כשרונות ומנהיגים ומאחלים לרן סנדרוביץ' הצלחה רבה בתפקידו הבא באינטל העולמית. זוהי עדות לא רק לרמה הגבוהה של ההייטק הישראלי אלא גם לאיכות של אינטל ישראל, שמייצרת מנהלים מצוינים ואנשי מקצוע איכותיים שמתקדמים בתפקידם".