ויכוח על הסדרת השוק בארצות הברית לגבי הנטרליות ברשת

יום ד', 19 ביולי 2017
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
פייסבוק, טוויטר, אלפבית ועוד עשרות חברות טכנולוגיה גדולות אחרות משתתפות בהפגנה מקוונת כדי להתנגד לשינויים המוצעים בכללי ניטרליות ומניעת אפליה בארה"ב, שאוסרים על ספקי פס רחב לתת או למכור גישה לשירותי אינטרנט מסוימים בהעדפה על פני אחרים. "מובטחת זכות גישה לרשת לכולם".
 
בתמיכת "יום האינטרנט רחב של פעולה כדי לשמור על נייטרליות נטו", יותר מ-80,000 אתרי אינטרנט מציגים התראות, מודעות וקטעי וידאו קצרים כדי לעורר את הציבור לשמור על חופש הספקים והסחר.
 
נייטרליות הרשת היא עיקרון רחב שאוסר על ספקי פס רחב לתת או למכור גישה לאינטרנט מהיר, המהווה למעשה "מסלול מהיר" לשירותי אינטרנט מסוימים תוך אפליה בין זכאים.
הכלל ושיטות בדיקה ואכיפה הופעלו על ידי ממשל אובמה בשנת 2015.
 
השינויים בכללי חופש השוק מוצעים על ידי ראש ועדת התקשורת הפדרלית של ארה"ב, Ajit Pai, שמונה על ידי הנשיא דונלד טראמפ בינואר. ניתן לציבור להעיר  עד אמצע אוגוסט לשלוח הצעות ל- FCC לפני ההצבעה הסופית.
 
ועדת Pai רוצה לבטל את בקרת  reclassified של ספקי שירות אינטרנט וסבורה כי כללי האינטרנט הפתוחים שאומצו בתקופת  הנשיא לשעבר ברק אובמה, דמוקרט, היו מיותרים ופגעו בעבודות ובהשקעות.
 
"נייטרליות הרשת היא ביסוס תחרותי, מפעל חופשי, כניסה לשוק היזמי - ולהגיע ללקוחות בחזית הגלובלית. אתה לא צריך לעשות כותרות הצהרה גדולות לשם התחרות.
כל אחד עם רעיון נהדר, נקודת מבט ייחודית ונכונות לשתף ובעל חזון משכנע יכול להיכנס למשחק ", אמרה חברת טוויטר.
 
עם זאת, פורום מקוון פופולרי Reddit הציג לוגו  מוקפץ עם הודעה לגבי הסיכונים הכרוכים בביטול כללי של כללי ובקרת נייטרליות נטו.