מיכל שלם ואריק גרבלסקי מצטרפים לוועד המנהל של מטי ירושלים

יום ג', 16 ביולי 2019
מינויים במט"י ירושלים:
 
מיכל שלם ואריק גרבלסקי מצטרפים לוועד המנהל של מטי ירושלים
 
 
ראש הסגל לשעבר של עיריית ירושלים, מיכל שלם מונתה לוועד המנהל של מט"י ירושלים. שלם מכהנת כיום כמנכ"לית ומייסדת של מיזם "ישראל צומחת", כוח משימה שהוקם ביוזמת ח"כ ברקת לצורך הכנת תכנית חומש אסטרטגית לתחרותית וצמיחה כלכלית בפריפריה.


 
שלם מייסדת ומנכ"לית של Think Creative. עד לאחרונה כיהנה שלם כראש הסגל
 של עיריית ירושלים וראש העיר ירושלים ניר ברקת בשנים 2008-2018. היא פעלה בזירה הציבורית בירושלים במשך שני עשורים ושימשה כדירקטורית בשורה ארוכה של חברות עירוניות וציבוריות בתחומי הפיתוח הכלכלי, תשתיות, תרבות וספורט.
 
היא בעלת תואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגרת תוכנית הבכירים של קרן וקסנר ואונ' הרווארד בבוסטון. משמשת כמנטורית בתוכנית שונות לקידום בכירים במגזר הציבורי ונשים בסקטור הפרטי והציבורי . שלם אומרת כי היא רואה בעסקים הקטנים והבינונים מנוע לצמיחה כלכלית בישראל בכלל ובירושלים בפרט. "אני שמחה להצטרף לדירקטוריון מט"י ולהמשיך להוביל ביחד איתם מדיניות שמטרתה לאפשר ולעודד פתיחה וסיוע לעסקים קטנים ובינונים, כמפתח לפיתוחו ושיגשוגו של מטרופולין ירושלים".
 
אריק גרבלבסקי
 
חבר נוסף שהצטרף לוועד המנהל של מט"י ירושלים הוא אריק גרבלסקי, מנכ"ל שיש ירושלים א.גרבלסקי. (דור שלישי ליצרנים של אבן ירושלמית, חברה שסיפקה את האבן הירושלמית לפרוייקטים יוקרתיים כגון בית המשפט העליון, משרד החוץ, בית כנסת החורבה ועוד ובנוסף מייצאת את מוצרי האבן שלה לכל רחבי העולם).
 
בפעילות הציבורית שימש גרבלסקי כיו"ר המועצה לעסקים קטנים ובינוניים בהתאחדות התעשינים, חבר הנהלה בגן החיות התנ"כי וחבר ועד הנאמנים במכללת הדסה. גרבלסקי "כבוד בשבילי להצטרף לועד המנהל של מטי ירושלים, אני לא נימנה על רואי השחורות בקשר לעיר ומאד מאמין בעתיד שלה. אני מאמין כי העסקים הקטנים והיזמים הקטנים מהווים את ה"לב הפועם" והייחודיות של כל עיר ומתכוון לעשות ככל שביכולתי בכדי שיהיו כמה שיותר כאלו מכל המגזרים השונים של ירושלים".
 
צוין כי חברי הנהלת מט"י ירושלים נמנים על הקהיליה העסקית בעיר ועל מוסדות וגופים המשתתפים במימון המרכז. היו"ר וכל חברי ההנהלה פועלים בהתנדבות למען קידום מטרות מט"י: עזרה לעולים ולותיקים להקמת עסקים פרטיים, יצירת מקורות תעסוקה במגזר העסקי והיצרני והנעת כלכלת הבירה תוך דגש על פיתוח יזמות עסקית פרטית.