מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה

יום ו', 21 בספטמבר 2018

jברת מדטרוניק (NYSE: MDT), חברה פעילה בשוק הטכנולוגיה הרפואית, וחברת מזור רובוטיקה,(TASE: MZOR; NASDAQGM: MZOR), שבתחום מערכות הנחיה רובוטיות, הודיעו כי החברות התקשרו בהסכם מיזוג מחייב, במסגרתו מדטרוניק תרכוש את כל הון המניות של מזור רובוטיקה, תמורת מחיר של 58.50 דולר לתעודת פיקדון (ADS), או 29.25 דולר למניה רגילה (104.80שקל למניה), במזומן, בתמורה כוללת של כ-1.64מיליארד דולר, או  1.34 מיליארד דולר בניכוי חלק המניות במזור שזה מכבר בבעלות מדטרוניק ויתרת המזומנים במזור. הדירקטוריונים של מדטרוניק ומזור אישרו (פה אחד) את העסקה.

לדברי ההודעה, רכישתה של מזור על-ידי מדטרוניק מחזקת את מעמדה של מדטרוניק כמובילה עולמית בטכנולוגיות מעצימות יכולת בתחום ניתוחי עמוד השדרה ותקדם את מימוש חזונה של מזור רובוטיקה להציב את טכנולוגיית הליבה שלה בחזית השוק הרפואי העולמי.

פלטפורמת טכנולוגיית הליבה הייחודית של מזור, הכוללת את מערכות ההנחיה הרובוטיות Mazor XTMומערכת ההנחיה הניתוחית RenaissanceTM, הופכות ניתוחים ידניים (freehand) לניתוחים מונחי רובוט בדיוק מרבי, בטכנולוגיה פורצת דרך. באמצעות שילוב של שתלים לעמוד השדרה, טכנולוגיות ניווט והדמיה תוך-ניתוחית מובילות השוק של מדטרוניק עם מערכות ההנחיה הרובוטית של מזור, מדטרוניק תוכל להציע פלטפורמה טכנולוגית אחודה לתכנון ניתוח, ביצועו ובקרתו. החברות מתכוונות להציג את הטכנולוגיה האחודה בכנס NASS 2018 (North American Spine Society)השנתי בלוס אנג'לס שייערך בקרוב.         

 

"אנחנו מאמינים שניתוחים מונחי רובוט הם העתיד של ניתוחי עמוד השדרה, ומספקים למנתחים יכולת יותר מדויקת, הדירה ומבוקרת לביצוע ניתוחים מורכבים. מדטרוניק מחויבת להאיץ את אימוץ ניתוחים מונחי רובוט ולהפוך את רפואת הגב דרך פתרונות פרוצדורליים שמשלבים שתלים, חומרים ביולוגיים וטכנולוגיות מעצימות יכולת", אמר ג'ף מרתה (Geoff Martha), סגן נשיא בכיר ונשיא קבוצת הרפואה המשקמת במדטרוניק. "הרכישה של מזור מוסיפה את יכולות ההנחיה הרובוטית להיצע המוצרים והשירותים המתרחב שלנו של טכנולוגיות מעצימות יכולת. מדטרוניק מתכוונת להמשיך את מורשתה של מזור לחדשנות בניתוחים מונחי רובוט על-ידי טיפוח מרכז החברה וצוות העובדים בישראל כבסיס לצמיחה עתידית".

צוין כי "עסקה זו נשענת על היחסים שנרקמו בין החברות לאחר חתימת ההסכמים העסקיים בין החברות בחודש מאי 2016 שכללו הסכם אסטרטגי רב-שלבי והסכם להשקעה הונית במזור. באוגוסט 2017, מדטרוניק הרחיבה וחיזקה את שיתוף הפעולה המקורי כשעברה לשמש כמפיצה עולמית של מזור.