פושעי רשת מאמצים אוטומציה לחדירה לחשבונות בנקים ובריאות

יום ד', 29 בינואר 2020

 

הפישינג היא כיום שיטת ההתקפה הבולטת ביותר לפריצה למידע, כך חושפת מעבדת F5 Labsבדוח הפישינג וההונאה השנתי השלישי שלה. עוד עולה מהדוח כי בעוד היקף האיומים צפוי לעלות באופן מתמשך, התקפות הפישינג כבר אינן עונתיות או ניתנות לצפייה כבעבר.

בהתבסס על ניתוח מהשנה האחרונה, F5 Lab   מעריכה עוד כי קיים סיכוי גבוה יותר לפריצות בענפי הפיננסים, הבריאות, החינוך, החשבונאות וכן בקרב עמותות.

"יש כל כך הרבה פישינג כי זה קל וזה עובד," אמר דייוויד וורברטון, מומחה האיומים הראשי ב- F5 Networks, וכותב שותף לדוח."התוקפים אינם צריכים לדאוג לגבי פריצה דרך פיירוול, למצוא תוכנת ניצול של zero day, לפענח הצפנה או לעשות סנפלינג במורד מעלית עם סט סכינים בין השיניים. החלק הקשה ביותר שהם צריכים לעשות הוא לחשוב על הודעת דוא"ל טובה שתגרום לאנשים ללחוץ עליו, ואתר מזויף לנחות עליו".

"מוסדות בנקאיים עוברים טרנספורמציה דיגיטלית בקצב מהיר על מנת לאפשר ללקוחותיהם לבצע את כלל הפעולות דרך אתר האינטרנט או האפליקציה של הבנק, במקום להגיע פיזית לסניף. השינוי עצמו הוא מבורך, אך הוא מביא עמו לא מעט סיכונים, בהם גניבת זהות ומתקפות פישינג" אומר סורין בויאנגיומהנדס מערכות בחברת F5בישראל. "פושעי הסייבר מעתיקים את עמוד הבית של הבנק ומעלים אותו למקום שנשלט על ידם, ממנו הם יכולים לשלוח אימיילים לעשרות או מאות אלפי לקוחות ולהמתין שמישהו ייפול במלכודת. עם תכנון נכון, ניתן כיום להתמודד עם האיומים הללו, ולוודא שהטרנספורמציה הדיגיטלית נעשית באופן יעיל ובטוח, כזה ששומר באופן מיטבי על הארגון והפרט".