מהפכת ההתחדשות של מיקרוסופט

יום ד', 1 באפריל 2020

למרות משבר הקורונה במיקרוסופט לא נחים לרגע. משנים שמות ותכנים.

במקום Office 365, הכירו את Microsoft 365: בכלל החידושים ב-Word , PowerPoint ואקסל, תאפשר מיקרוסופט להורים לעקוב אחרי ילדיהם והרגלי הגלישה שלהם, לערוך מפגשים חברתיים מרחוק ב-Teams ולהשוות פוקימונים והוצאות.

כאשר "העולם" נמצא כעת בביתו; חלקו נדרש לעבוד משם, חלקו מנסה ללמוד, מיקרוסופט הופכת את העבודה והלימודים לקצת יותר נוחים כשחשפה  את Microsoft 365 – השם החדש שיחליף את Office 365. כזכור, בשנים האחרונות הולכת מיקרוסופט ונוטשת מודל התוכנה שאתם קונים חד-פעמית, לטובת מודל של מינוי, כשאחד הבונוסים הוא שינויים ושיפורים למשתמשים הפרטיים שנוספים לבעלי מנוי באופן קבוע.

לשלוט בזמן ה-Xbox של הילדים

המינוי המשפחתי כולל כמה פיצ’רים שיהיו שימושיים יותר בימים רגילים, בהם ניתן לצאת מהבית והורים לא תמיד יודעים היכן נמצאים ילדיהם. אפליקציית Microsoft Family Safety החדשה תאפשר לבני משפחה לשתף את המיקום שלהם ולנהל את זמן המסך על גבי מחשבי Windows, אנדרואיד ואפילו קונסולות Xbox. כך השימוש הכולל של הילדים בכל המסכים ירוכז למקום אחד, שדרכו גם ההורים יוכלו להטיל מגבלות.

בנוסף, כמו ב-Find My app של אפל, הגרסה החדשה תאפשר ליצור התראות כאשר מישהו יוצא מהבית, מהעבודה או מבית הספר, ופיצ’ר נוסף, שבני הנוער בטוח יאהבו, יאפשר להורים להשגיח על הרגלי הנהיגה של נהגים חדשים בבית. במיקרוסופט מבהירים כי המידע לא ישותף עם גורמים חיצוניים.

העוקבים מציינים כי אמנם מדובר במהלכים מתמשכים שהחלו לפני זמן רב, אבל הם מתאימים בדיוק למצב הנוכחי ולצורך לתת מענה  לפופולריות ההולכת וגוברת של אפליקציות המאפשרות שיחות ועידה, כמו זום. כיום סקייפ היא אפליקציית התקשורת המרכזית של מיקרוסופט, אך כעת מושם הדגש עלMicrosoft Teams, שמקבלת תכונות חדשות שמיועדות הן לצרכנים ביתיים והן לעובדי חברות. בין הפיצ’רים החדשים ניתן יהיה להתחבר בצ’אט קבוצתי או בשיחות וידאו ולשתף רשימות של מטלות, תמונות ועוד במקום אחד. התכונות האלה מכוונות ליצירת מפגשים חברתיים רחוקים, אך יהיו זמינים להתנסות רק לקראת הקיץ, וזמינים לכולם בהמשך השנה.

חדש ב-Word

אפליקציית הכתיבה של מיקרוסופט מתחדשת ב-Editor, פיצ’ר הגהה מתקדם ומשופר לעומת בדיקות האיות והדקדוק הקיימות כיום. כמו שירותים מקבילים דוגמת Grammarly, יציע העורך החדש הצעות לשיפור הכתיבה כמו סימון מילים שנמצאות יותר מדי בשימוש שלכם, וכן הצעה של ביטויים חדשים שיחליפו את הקיימים שלכם ויעזרו  לשפר את סגנון הכתיבה. Word ב-Microsoft 365 אפילו יבדוק דמיון בין משפטים כדי למנוע גניבות ספרותית וכדי לעודד תלמידים וסטודנטים לצטט ולכתוב מדויק יותר.

בנוסף, תינתן למנויים גישה בלעדית ליותר מ-200 תבניות חדשות, אלפי תמונות וסרטונים של Getty Images, וכן 300 גופנים חדשים ו-2,800 סמלים חדשים.

גם Excel ו-PowerPoint משתדרגות. באקסל ייכנסו סוגי נתונים חדשים שיתמכו בדאטה פחות צפוי, הקשור לסרטים, בעלי חיים, מזון ואפילו סוגים שונים של פוקימונים. כך ניתן יהיה למשל לכתוב “פנקייק” ולקבל נתונים על המידע התזונתי, כמו מהם אחוזי השומן, כמה קלוריות ועוד. על סוגי הנתונים החדשים אחראי מנוע החיפוש של Wolfram Alpha והם ייפתחו לכולם בחודשים הקרובים.