מיקרוסופט תשיק ב-2019 סלולרי מתקפל ושני דגמי אקסבוקס

יום ב', 3 בדצמבר 2018

לקראת שנת 2019 מזדרזת גם חברת מיקרוסופט  להציג את עצמה בחזית החידושים של עולם הסמארטפון.

מדובר בעיקר במיקרוסופט סמארטפון מתקפל עם מסך גמיש.

מיקרוסופט מתכננת שורה של מוצרי חומרה חדשניים, שתשיק בשנה הקרובה. לפי אתר Socialnews ולפי בראד סאמס, כתב neowin המקורב לענקית התוכנה, צמחו הכנסות חטיבת החומרה שלה למיליארד דולר השנה, ובכוונתה לנצל את ההצלחה עם שיבה עוצמתית לשוק המובייל. 

 יצוין כי גם חברת וואווי תשיק סמארטפון גמיש עם מסך מתקפל במרץ הקרוב. סמסונג כבר הכריזה על כך  ואמרה כי כבר החלה בייצור הסמארטפון המתקפל שלה (כפי שפוrסם לראשונה ב-SoftNews).

לפי סאמס, פרויקט הטלפון כפול המסך של מיקרוסופט, המכונה בשוק "סרפס-פון", הבשיל ויגיע לשוק במהלך 2019. העיצוב שלו צפוי להזכיר את של הגלקסי F מבית סמסונג והמכשיר המתקפל של וואווי, ועדיין לא ידוע איזו מערכת הפעלה יריץ.

ככל הנראה מיקרוסופט צפויה לבחור בווינדוס 10 במהדורה מתואמת. בשנה האחרונה הושקה ווינדוס 10S, גרסה קלה ומוגבלת של מערכת ההפעלה, שיכולה להריץ רק אפליקציות מחנות החברה.

אם יהיה המכשיר מושך דיו, יוכל לקדם את מערכת ההפעלה ווינדוס 10S, לעניין מפתחים ולהביא יותר יישומים לחנות החברה. במובן זה, יכול הסרפס-פון להוות מכשיר לקידום מערכות ההפעלה של מיקרסופט.

סאמס מגלה שקו החומרה של מיקרוסופט יזכה גם בדור חדש של קונסולות אקסבוקס, שיושקו בשני דגמים. הראשון הוא גרסה בכירה ומתקדמת, נטולת כונן אופטי, שתימכר במסגרת תוכנית שתאפשר לבעלי משחקים בגרסה פיזית להעביר אותם לתצורה דיגיטלית. השנייה היא גרסה מוזלת שתהיה בעלת כונן אופטי, ומיקרוסופט רוצה מכור בפחות מ-200 דולר.

מיקרוספט גם אינה נוטשת את השוק ה"מסורתי" שלה ותמשיך להציג גרסאות חדשות של מחשבים בסדרת סרפס, שמכירותיהם הציבו אותה במקום החמישי בשוק האמריקאי. בין היתר, תשיק מחשבי סרפס עם מעבדי AMD (עד כה התבססה על מעבדי אינטל), וטאבלט סרפס מוגדל, שנועד ליוצרי תוכן ולקהל אליו מכוונת אפל את האייפד פרו. בנוסף, צפויה מיקרוסופט להשיק גם רמקול חכם בתצורה לא ברורה, שיתבסס על הסייענית החכמה קורטנה.

כך יראה המתקפל:

עיצוב קונספט של מכשיר הסרפס-פון