למה העלתה אמזון את שכר המינימום

יום ה', 4 באוקטובר 2018
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
 
לאחר חודשים של ביקורת ציבורית מוגברת על נוהלי העבודה המפרכים שלה, הודיעה אמזון כי היא תתחיל לשלם את כל העובדים בארה"ב, כולל עובדים במשרה חלקית, עונתיים וזמניים, לפחות 15 דולר לשעה ולכל העובדים בבריטניה לפחות 9.50 ליש"ט (עם שכר גבוה יותר בלונדון) החל מ -1 בנובמבר. המהלך ישפיע על 250,000 עובדי אמזון בארה"ב ו -100 אלף עובדים עונתיים, לפי החברה.
 
בהודעה זהה, אמזון גם אמרה שזה יתחיל שדולת לחץ בקונגרס להעלות את שכר המינימום הפדרלי, אשר כרגע $ 7.25. ג'ף בזוס - מנכ"ל החברה והאיש העשיר בעולם - אמר בהצהרה כי אמזון "הקשיבה למבקריה", "החלטנו שאנחנו רוצים להוביל".
 
על פניו, החלטה של ??אמזון להעלות את השכר היא דבר טוב באופן חד משמעי, עם הכוח להשפיע בחיוב על חייהם של מאות אלפי עובדים ששולמו שכר נמוך גם כאשר המעסיק שלהם צבר עושר עצום. עליית שכר גם ממחישה את האפקטיביות של המאבק עבור 15 $.
תנועה של דחיפה עממית שנוצרה בשנת 2012 כדי להגדיל את השכר בתעשיות המזון הקמעונאי והמהיר.
 
"אמזון לא בחרה ב -15 דולר ללא שום סיבה, אלא בגלל חשיבותה הסמלית", אומר בן ציפרר, כלכלן במכון למדיניות כלכלית, שחקר שוקי עבודה בשכר נמוך. "הלחץ הפוליטי יכול למעשה לשנות את השכר במשק שלנו, שלדעתי הוא תזכורת מועילה".
 
אמזון גם עברה חודשים ארוכים של התקפות מצד פוליטיקאים כמו ברני סנדרס, שהציג את הצעת החוק בחודש שעבר בשם "פשוט להפסיק את חוק BEZOS". החקיקה נועדה לאלץ מעסיקים גדולים להעלות את השכר על ידי מיסוי אותם מעסיקים כאשר העובדים שלהם צריכים להסתמך על הטבות ציבוריות כמו חותמות לקבלת מזון.