עיר תשלם להאקרים כופר בסך 600 אלף דולר

יום א', 23 ביוני 2019
 
לדברי מקורות אמריקאים מועצת העיר ריביירה ביץ' שבפלורידה אישרה השבוע תשלום כופר של 600 אלף דולר באמצעות ביטקוין להאקרים שפרצו למערכות המחשב שלה. תשלום הכופר ממחיש את הבעיה שהרשויות בארה"ב אינן ערוכות להתמודד עם גל אפשרי של התקפות סייבר.
מועצת העיר של ריביירה ביץ', נמצאת 80 ק"מ מצפון לפורט לודרדייל, מקווה  לקבל בחזרה לידיה מידע עירוני שנמצא בסכנה, כך דיווחה רשת CBS.
 
על פי העיתון "פאלם ביץ' פוסט", המתקפה על מחשבי העירייה החלה ב-29 במאי, כשעובד של המשטרה פתח קובץ שצורף לאימייל והכיל וירוס. הוירוס התפשט במהירות במערכות המחשב של העירייה, ופגע במערכת האימייל שלה ובפעילות מוקד החירום 911.
 
ה"ניו יורק טיימס" דיווח שההאקרים דרשו את הכופר בביטקוין, ושאין כל ערובה שהם אכן יכבדו את חלקם בעסקה לאחר שיקבלו את הכסף. CBS דיווחה שהמועצה כבר הצביעה בעד קניית מחשבים מאובטחים חדשים בשווי מיליון דולר לאחרי המתקפה.
ריביירה ביץ' היא רק דוגמה אחת לעיר שנפגעת במתקפת סייבר שכזאת. מומחי ביטחון מידע מהממשל הפדרלי ומהמגזר הפרטי בארה"ב כבר הזהירו בעבר שחלקים גדולים מהתשתית במדינה חשופים למתקפות אל לא נעשה דבר להגנה.  
 
בולטימור היא עיר נוספת שהותקפה בחודש האחרון כשהיא משותקת עקב מתקפת סייבר על חלקים גדולים מרשת המחשבים שלה. ההאקרים דרשו מהעיר כופר של 76 אלף דולר אך היא סירבה.
מזכירים עוד את  מתקפת הסייבר לשם כופר שפגעה בעיר אטלנטה במרץ 2018 ועלתה לעיר כ-2.6 מיליון דולר. אולבני, ניו יורק, סן דייגו וסרסוטה שבפלורידה, ובית חולים בלוס אנג'לס התמודדו גם הם עם מתקפות דומות.